امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113186
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 105
«محمد البخیتی»، از رهبران حوثی‌های یمن و عضو کنفرانس گفت‌وگوی ملی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تاکید ...

«محمد البخیتی»، از رهبران حوثی‌های یمن و عضو کنفرانس گفت‌وگوی ملی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تاکید کرد که اوضاع کنونی یمن رهاورد و نتیجه بی‌توجهی دولت پس از انقلاب به منافع ملی کشور و نادیده گرفتن خواسته‌ها و مطالبات مردم یمن و در نظر داشتن منافع شخصی به جای منافع انقلابی است.

وی افزود: تحرکات مردمی که یمن این روزها شاهد آن است، انقلابی جدید برای تحقق خواسته‌ها و چشم داشت‌های مردم یمن است که تلاش می‌کنند، آزادی و حق حاکمیت خود بر کشورشان را محقق کنند.

به همین دلیل البخیتی اتهامات وارده به این تحرکات و اعتراض‌های مردمی مبنی بر اینکه معترضین تنها حوثی هستند، را رد کرد و گفت: این تحرکات و اعتراض‌ها کاملا مردمی است و در این میان اگر برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ادعا می‌کنند که این تحرکات فقط از آن حوثی‌هاست، پس بدانند که همه مردم یمن حوثی هستند و خواسته‌هایی دارند که خواهان تحقق آن می‌باشند.

البخیتی در این راستا تلاش‌های کشورهای عربی و در راس آنها عربستان سعودی برای دخالت در امور داخلی یمن را رد و تاکید کرد: وضیعتی که یمن در آن گرفتار آمده، نتیجه گشودن درب‌های کشور به روی برخی از شیوخ عرب خلیج فارس است که امنیت یمن را هدف گرفته‌اند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها