امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113189
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تروریستی تکفیری «داعش» در جدیدترین تاکتیک میدانی خود در سوریه و با هدف تسلط بر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تروریستی تکفیری «داعش» در جدیدترین تاکتیک میدانی خود در سوریه و با هدف تسلط بر گذرگاه‌های مرزی قانونی و غیر قانونی بین سوریه و ترکیه و قطع راه‌های کمک و امدادرسانی گروه‌های مسلح دشمن خود، در صدد تصرف مناطق مرزی شمال سوریه از طریق توسعه و گسترش نفوذ خود به مناطق «عین عرب» یا آنگونه که کردهای سوریه آن را می‌نامند، «کوبانی» است.

در همین راستا، داعش از هفته گذشته اقدام به انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی سنگین خود از منطقه رقه به سمت ریف شمالی حلب کرد تا درپی آن و پس از ارتکاب چندین قتل عام که قربانی آن 50 شهروند کُرد بی‌گناه بودند، بر 20 روستای منطقه تسلط پیدا کند.

اما پیشروی‌های داعش به اینجا ختم نشد، بلکه این گروه تروریستی تکفیری چشم به تصرف شهر «عین عرب» دارد که گفته شده، هم اکنون تنها 20 کیلومتر با آن فاصله ندارد و کمیته‌های مردمی دفاع از کردهای سوریه دفاع از این شهر را پس از اعلام آماده باش برای همه گروه‌های وابسته به این کمیته‌ها برعهده دارد.

یک منبع آگاه کُرد در این خصوص به خبرنگار فارس در دمشق می‌گوید که حمله داعش به مناطق ریف شمالی حلب به طور عام و منطقه «عین عرب» به طور خاص با حمایت دولت ترکیه صورت می‌گیرد که اقدام به احداث بیمارستان‌های میدانی برای این گروه تکفیری در آن سوی مرزها در خاک خود کرد تا پذیرای مجروحان حملات آتی داعش در این مناطق باشد.

وی همچنین می‌افزاید: دولت ترکیه در این راستا اقدام به ارسال انواع سلاح و تجهیزات نظامی از خاک این کشور برای داعش  کرد.

پیشروی داعش و درگیری‌های شدید و سخت آن با کمیته‌های مردمی اهالی بیش از 90 روستای همجوار شهر «عین عرب» را وادار به تخلیه خانه‌های خود از بیم خطر عناصر تکفیری این گروه کرد و این موضوعی است که بنابر تاکید یک منبع آگاه کُرد ظرف چند روز آینده خبر از فاجعه‌ خطرناک انسانی می‌دهد.

این تحرکات داعش را باید در تلاش این گروه تروریستی تکفیری جهت مقابله با خطری که در مرزهای شرقی از سوی ائتلاف بین المللی متوجه آن است، ملاحظه کرد. بر این اساس داعش تلاش می‌کند، با تصرف شهر «عین عرب» نقاط تمرکز و استقرار بیشتری برای خود در غیر از مناطق شرق سوریه بیابد تا در صورت نیاز و اضطرار اگر مجبور به خروج از شهر رقه به عنوان مهمترین و بزرگترین پایگاهش در سوریه شود، جایگزینی برای آن داشته باشد.

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از ریف شمالی حلب تاکید دارد که درگیری‌های شدید و سختی در غرب شهر «عین عرب» در جریان است و این درگیری‌ها تنها چند ساعت پس از تسلط ارتش سوریه و کمیته‌های دفاع مردمی کردهای سوریه بر بیش از 20 روستا و 20 مزرعه در ریف قامشلی از توابع استان حسکه در شمال شرقی سوریه آغاز شده تا داعش مناطق مهمی را در شرق سوریه از دست بدهد که نقش حلقه ارتباطی و پل بین رقه در سوریه و موصل در عراق را ایفا می‌کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها