امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113194
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
«مسعود عنایتی‌مقدم» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به راهکاری رسیدن به

«مسعود عنایتی‌مقدم» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به راهکاری رسیدن به نقطه مطلوب در فعالیت‌های قرآنی، اظهار داشت: ورود به عرصه‌های قرآنی نیازمند فرهنگ‌سازی است. ما اگر از اهداف اصیل خود دور شویم در امور قرآنی نیز افت خواهیم کرد چرا که مهم‌ترین هدف جمهوری اسلامی ایران پیاده کردن دستورات قرآنی در جامعه است.

رشد فعالیت‌های قرآنی غیرقابل انکار است

وی به رشد فعالیت‌های قرآنی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران، اهداف قرآنی پیگیری شدند به طوری که هم‌اکنون تعداد قاریان و حافظانی که تربیت شده‌اند در مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی غیر قابل مقایسه است.

عنایتی‌مقدم با بیان اینکه اسایتد قرآنی باید برای پیشرفت روزافزون جامعه در امور دینی تلاش بیشتری کنند، تصریح کرد: در جلسات قرآنی باید همیشه خدا را در نظر گرفت و برای رضای الهی فعالیت کرد تا بتوانیم در آینده تلألؤ معنویت را در وجود نسل آینده احساس کنیم.

تحقق مطالبات رهبری باعث پیشرفت در امور قرآنی می‌شود

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه توکل به خدا در همه امور باعث پیشرفت انسان می‌شود، گفت: قران کتابی است که خداوند برای هدایت بشر نازل کرده است پس هر کس بیشتر با آن انس گیرد زودتر به درون این معجزه پیامبر(ص) پی خواهد برد.

وی، توجه و عمل به مطالبات رهبری را از دیگر راهکارهای پیشرفت در امور قرآنی عنوان کرد و گفت: رهبری همواره افراد را به تدبر در آیات قرآن دعوت کرده‌اند؛ همچنین ایشان تلاوت قرآن را مقدمه ورود به درک آیات الهی می‌دانند بنابراین فهم قرآن اهمیت بسیاری دارد که باید برای ترویج آن برنامه‌ریزی کرد.

اهمیت احیای جلسات قرآن و فعالیت مستمر در این عرصه

عنایتی‌مقدم با بیان اینکه برپایی کرسی‌های تلاوت و احیای جلسات سنتی قرآن نیز نقش مهمی در توسعه فرهنگ قرآنی دارد، ادامه داد: بسیاری از نخبگان قرآنی در جلسات سنتی قرآن رشد کرده‌اند بنابراین باید از این تجربه موفق به خوبی استفاده کنیم و این جلسات را احیا و جوانان را برای حضور در این محافل آماده کنیم.

این قاری بین‌المللی خاطر نشان کرد: استمرار در فعالیت‌های قرآنی و تبلیغ صحیح نیز می‌تواند ما را در ارتقای فعالیت‌های قرآنی کمک کند بر همین اساس باید نه تنها مسئولان بلکه مردم نیز باید برای فراهم کردن زمینه‌های برگزاری محافل مختلف قرآنی همت کنند.

انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها