امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113204
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی محدثی خراسانی، شاعر با اشاره به 27 شهریورماه که مصادف با سالگرد درگذشت شهریار و روز شعر و ادب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی محدثی خراسانی، شاعر با اشاره به 27 شهریورماه که مصادف با سالگرد درگذشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی است گفت: من می خواستم دوباره از این تریبون استفاده کنم و بگویم که این روز به درستی انتخاب شده است چون شهریار بزرگترین شاعر در شعر فارسی است.

وی افزود: شهریار اهل تبلیغات و این برنامه‌ها نبود و توانست در دل مردم ایران جا باز کند حتی بیشتر از شاعرانی که روزنامه داشتند توانست مردم را به سوی خود جلب کند و بسیاری از بیت های او امروزه به عنوان ضرب المثل بین مردم رایج شده است.

این شاعر گفت: شهریار نماینده دو زبان فراگیر در ایران است و از همین جهت هم توانست شاعری مردمی شود.
 
آمادگی دفتر تالیف کتب ریاضی در برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمان در استان‌ها
 
مدیر دفتر تالیف کتب ریاضی گفت: ما آمادگی این را داریم دوره هایی را برای استان ها برگزار کنیم تا مشکلات معلمان برای آموزش درس های جدید کمتر شود؛ مطمئنا مطالعاتی که ما انجام داده ایم نقطه قوت برای معلمان خواهد بود.

ابراهیم ریحانی مدیر دفتر تالیف و تحقیق کتب درسی ریاضی در برنامه دیباچه رادیو کتاب گفت: کتاب‌های جدید ریاضی تکیه به محتوا دارد؛ و فرآیند تفکر و حل مسئله که مبتنی بر پژوهش است در این کتاب ها مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: مسلما وقتی بچه ها به مطالب گذشته عادت کرده‌اند؛ و می خواهند چیزهای جدید یادبگیرند برایشان خیلی سخت خواهد بود ما باید بچه ها را برای آینده کشور تربیت کنیم، در این مسیر مطمئنا معلمان می توانند به عنوان تحلیل گیر آموزش به دانش آموزان کمک کنند.

ریحانی با بیان اینکه  بنده خودم در دوران راهنمایی درس ریاضی را تدریس کرده ام گفت: بسیاری از ابزارها می تواند به مسئله آموزش کمک کند؛ البته اصلی ترین نقش را معلمان دارند؛ اگر تدریس یک طرفه باشد و جذابیت هم نداشته باشد مطمئنا دانش آموز خسته می شود.

مدیر دفتر تالیف کتاب های ریاضی تاکید کرد: ما در دانشگاه ها با همه تلاشی که انجام داده ایم نتوانستیم معلمان را برای کاری ک باید در مدارس انجام بدهند آماده کنیم.

ریحانی ادامه داد: کتاب های ریاضی جدید در مقاطع چهارم و هشتم منابعی را نیز در اختیار معلمان قرار داده اند که بسیار می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، ما هم سعی می کنیم مطابق ب نیاز ها پشتیبانی لازم را از این معلمان داشته باشیم.

وی گفت: البته ما حاضر هستیم که دوره هایی را برای استان ها برگزار کنیم تا مشکلات معلمان برای آموزش درس های جدید کمتر شود؛ مطمئنا مطالعاتی که ما انجام داده ایم نقطه قوت برای معلمان خواهد بود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار