امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113217
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 167
فرج الله سلحشور در گفت‌و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: به تازگی ساخت چند فیلم کوتاه را به پایان بردم. این فیلم‌های داستانی از نگاه اخلاق ...

فرج الله سلحشور در گفت‌و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: به تازگی ساخت چند فیلم کوتاه را به پایان بردم. این فیلم‌های داستانی از نگاه اخلاق گرایانه و ارزشی برخوردار بودند و امیدوارم در جایی که از آنها استفاده می‌شود مورد توجه قرار بگیرد.

وی در مورد پروژه حضرت موسی(ع) نیز توضیح داد: این پروژه به دلیل مسائل مالی هنوز کلید نخورده است و به محض اینکه مشکل بودجه آن حال شود کار ساخت آن را آغاز می‌کنم. شک ندارم به دلیل قصه جذابی که این اثر دارد مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.

او اضافه کرد: متاسفانه این روزها مشکلات مالی باعث می‌شود که فیلم‌ها و سریال‌های ارزشی ما از روند تولید باز بمانند در حالی که ما باید بستر را به گونه‌ای فراهم کنیم که این آثار ساخته شوند. شک نداشته باشید آثاری که  سوژه‌هایشان برگرفته از مباحث قرآنی است بهترین سفیر ما به شمار می‌روند و       می‌توانند ما را در جهت پیشبرد اهداف‌مان یاری کنند.

کارگردان سریال«یوسف پیامبر(ع)» ادامه داد: سریال «حضرت یوسف(ع)» این روزها از کشورهای عرب پخش می‌شود و خوشبختانه با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شده است. دلیلش هم این است که این  اثر روایت قرآنی را در دل خودش دارد.  ما در این آثار حتی اهداف مهدویت خودمان را هم جا داده بودیم که خوشبختانه این اهداف در حین نمایش در آن کشورها با سانسور مواجه نشد.

سلحشور تصریح کرد:هنر بهترین وسیله برای انتقال فرهنگ و مذهب است و در بسیاری از موارد بهتر از سایر ارکان‌ها  می‌توانیم از آن بهره بگیریم. کشورهای مختلف به راحتی با بهره‌گیری از هنر، تفکرات‌شان را به ما منتقل می‌کنند در حالی که ما از این  موضوع آن‌طور که باید بهره نمی‌گیریم.

وی در مورد تعداد قسمت های سریال  حضرت موسی گفت:این   در 72 قسمت تولید می‌شود که از آن 6 فیلم سینمایی هم درخواهد آمد. این 6 فیلم سینمایی به کودکی حضرت موسی (ع)، ازدواج ایشان، داستان خضر و موسی، بقره، برج فرعون و همچنین کل داستان زندگی آن حضرت می‌پردازد. ما سعی کردیم در حین نگارش به گونه‌ای عمل کنیم که ضمن جذاب بودن به اصل قصه هم کاملا وفادار باشیم.

کارگردان «حضرت یوسف» در  پایان پیرامون تاثیر برنامه «به رنگ آفتاب» بر سریال‌های مذهبی تصریح کرد:  نفس تولید این برنامه‌ها بسیار خوب است چرا که بستر را برای پرداخت مناسب به فیلم و سریال‌های تاریخی و مذهبی فراهم می‌کند. آثاری نظیر «به رنگ آفتاب» بی‌تردید تاثیر زیادی را روی سلیقه سازی مخاطب خواهد داشت. محمد هوشیاری تهیه کننده این برنامه فردی دغدغه‌مند نسبت به مباحث فرهنگی و مذهبی است و از این جهت سعی دارد به دور از نگاه حاشیه‌ای برنامه‌ای فاخر را عرضه کند که به نظرم تا حد زیادی هم در این امر موفق بوده است و باید  راه را برای او و ساخت برنامه‌هایی با این نگاه و نیت فراهم کرد.

سلحشور همچنین اعلام کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای حمایت از کمک به ساخت و تولید حضرت موسی(ع) مبالغ خود را به شماره حساب 108340390001 بانک ملی شعبه ولایت به نام موسسه فرهنگی و هنری تبیان واریز کنند.همچنین کسانی که به دنبال راه آسان‌تری برای واریز کمک‌های خود هستند می‌توانند از شماره کارت 6037991899516383 برای واریز هدایای خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها