امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113219
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس سازمان سینمایی در این پیام با تاکید بر اینکه سینمای ایران را سینمای مقاومت بنامیم گزاف نگفته ایم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس سازمان سینمایی در این پیام با تاکید بر اینکه سینمای ایران را سینمای مقاومت بنامیم گزاف نگفته ایم تصریح کرد: سینمای ایران اسلامی است. سینمایی که ریشه در خط مقاومت دارد، مفهوم فرات و تشنگی و لبیک یا حسین را می فهمد، سینمای ایران و چه جای خوشوقتی که جشنواره مقاومت جشنواره همه سینمای ایران است.

متن کامل پیام رئیس سازمان سینمایی به این شرح است:
بسمه تعالی
مقاومت یک خط است، یک راه، یک نگاه است. راهی پرفراز و فرود، معطر به جای پای شهیدان. کربلا، نینوا، فرات، تشنگی، یاحسین، لبیک یاخمینی و اینک غزه و فلسطین نشانه ها و کلیدواژه های این راه اند.

و ما از فردای عاشورا با افتخار پرچمدار مقاومتیم. ما یعنی فرزندان خمینی و خامنه ای اسطوره های مقاومت روزگارمان.

و اینک گردهم می آییم به نام مقاومت، برای مقاومت جشن می گیریم قرن ها استواری و ایستادگی بر اصول و ارزش ها.

جشنواره مقاومت بهانه ای است برای رساندن پیام مقاومت به جهان و این بار به زبان تصویر، به زبان سینما.

اگر سینمای ایران را سینمای مقاومت بنامیم گزاف نگفته ایم. سینمایی که کوشیده است روایت گر فتح باشد. سینمایی که در برابر فرهنگ مهاجم مردانه ایستاده است. سینمایی که می خواهد خودش باشد. ریشه در جایی دارد. سینمای ایران اسلامی است. سینمایی که ریشه در خط مقاومت دارد، مفهوم فرات و تشنگی و لبیک یا حسین را می فهمد ، سینمای ایران و چه جای خوشوقتی که جشنواره مقاومت جشنواره همه سینمای ایران است.

امسال همنوا می شویم با مردمان سربلند غزه و این جشنواره را تقدیم می کنیم به سفره های افطاری که به آسمانها پرکشید و به خون کودکان غزه رنگین شد.

تقدیم به شهدای غزه ... تقدیم به کودکان شهید

سیزدهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی در گستره «سینمای ایران» و «سینمای بین­الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می شود.

بنابراین گزارش،‌ بر اساس اعلام امور استان‌ها، 500 مرکز آموزش عالی برای میزبانی و نمایش تعدادی از فیلم‌های این رویداد بزرگ فرهنگی – سینمایی اعلام آمادگی کرده و تایید شده‌اند.
 
در میان این مراکز آموزش عالی، نام چندین دانشگاه شاخص کشور که رتبه‌ی علمی بالایی دارند نیز دیده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به دانشگاه صنعتی‌شریف، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه تهران، دانشگاه شیراز، دانشگاه تبریز، دانشگاه بوعلی همدان، دانشگاه بین‌المللی قزوین، دانشگاه بندرعباس، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه اصفهان، دانشگاه عسلویه، دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران، دانشگاه زنجان و... اشاره کرد.
 
ارتباط با دانشجویان و همچنین نمایش فیلم‌های سینمای مقاومت برای آن‌ها از جمله مهمترین اهداف این دوره از جشنواره مقاومت است که به همت سازمان بسیج دانشجویی پیگیری شده است.
 
بر اساس این خبر، گستره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در 31 استان کشور به جایی رسیده است که گفته می‌شود این رویداد در دوره سیزدهم خود، به گسترده‌ترین جشنواره فرهنگی – سینمایی پس از انقلاب اسلامی بدل شده است.
 
* نشست مشترک مسئولان جشنواره مقاومت و معاون سیما و مدیران شبکه های مختلف
 
بر اساس این گزارش، این نشست با حضور جواد جباری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت، محمدرضا شرف الدین مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محمد خزاعی دبیر جشنواره، محمد صنعتی، علیرضا عاقل زاده، غلامرضا منتظمی، ناصر درخشان، محسن برمهانی، کامران ملکی و یزدان عشیری در صدا و سیما برگزار شد.
 
دکتردارابی همراه با زین العابدین مدیر شبکه سه، چهار، دکترکرمی مدیر شبکه مستند و دکتر رستم وندی ... در این نشست حضور یافت.
 
دکتر دارابی معاون سیما در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت و حساسیت جشنواره فیلم مقاومت گفت: کار سخت و دشواری را در پیش دارید و واقعا با این گستردگی و تنوع برنامه ها باید تبریک و خسته نباشید و خدا قوت گفت.
 
وی ادامه داد: جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفتمان سینمای انقلاب اسلامی است. گفتمان امام(ره) و گفتمان رهبری انقلاب است.
 
معاون سیما خاطر نشان ساخت: مسئله مقاومت، بصیرت افزایی، بیداری اسلامی، تقویت اندیشه های ضدصهیونیستی و پاسداشت دستاوردها و آرمان های دفاع مقدس از اولویت های مشترک ما و شماست و ما با هم در این حوزه مشترکاتی زیادی داریم.
 
وی تصریح کرد:  بواقع، ما در یک سنگر هستیم و این حوزه ها امور و اولویت هایی است که باید پرداخت شود.
 
دکتر دارابی با بیان اینکه سیاست ما در رابطه با جشنواره بین المللی مقاومت سیاست کاملا حمایتی، همراهی، پشتیبانی و برجسته سازی و بازتاب رویدادهای این جشنواره فرهنگی و سینمایی مهم است. اضافه کرد: بدون تردید شبکه های مختلف به تناسب ظرفیت ها وارد عمل می شوند و انشاالله با توجه به برنامه گسترده مسئولان جشنواره و عظمت این اتفاق شاهد انعکاس خوبی از طریق رسانه ملی باشیم.
 
در این جلسه مدیر عامل بنیاد روایت و دبیر جشنواره مقاومت و مدیران ستادی و مدیران شبکه های مختلف به ارزیابی سازوکارهای مناسب و موثر برای پوشش گسترده تر و انعکاس شایسته این جشنواره به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها