امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113229
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن اراکی استاد دروس خارج حوزه علمیه پیش از ظهر امروز  درپیش‌خطبه‌های ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن اراکی استاد دروس خارج حوزه علمیه پیش از ظهر امروز  درپیش‌خطبه‌های نماز جمعه به سخنرانی پرداخت.

وی ابتدا به برگزاری اجلاس «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» در ۱۹ شهریور در تهران اشاره کوتاهی داشت، سپس به بیان ویژگی‌های یک جامعه ایمانی و اسلامی پرداخت.

وی با اشاره به آیات 55 و 56 سوره مائده، سر خم‌نکردن مقابل مستکبران را نخستین ویژگی عنوان کرد و درباره ویژگی دوم گفت: خداوند در این آیات به این ویژگی یعنی برتری جامعه اسلامی اشاره کرده است. ولایت‌پذیری ویژگی دوم جامعه اسلامی است. ما در انقلاب اسلامی دریافتیم اگر از ولایت پیروی کنیم، همواره ملت پیروز خواهیم بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: جامعه ایمانی هرگز زیر بار ذلت نمی‌رود، چنانچه امام حسین(ع) در روز عاشورا فرمود «هیهات من الذله». گاهی عده‌ای گمان می‌کنند برای رسیدن به عزت باید زیر پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی باشیم در صورتی که این کار شدیداً مخالف آموزه‌های قرآنی است.

آیت‌الله اراکی ویژگی چهارم جامعه اسلامی را یکپارچگی و اتحاد دانست و اظهار داشت: در جامعه اسلامی هرگز نزاع رخ نمی‌دهد و همگی پیرو فرمان الهی هستند. ما باید در اجرای دستورات، پیرو فرامین الهی باشیم نه پیرو هوای نفس. پیروی از ولایت در مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و ... باعث یکپارچگی و وحدت می‌شود. یکی از مشکلات امروز جوامع اسلامی، نبود وحدت است. چرا با یک میلیارد مسلمان باید وضعیت اینچنین داشته باشیم؟!

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: اگر عزتی برای مسلمانان در جهان است به خاطر ولایت و انقلابی بود که در ایران اسلامی رخ داد. ولایت‌پذیری می‌تواند جوامع اسلامی را به وحدت برساند. حرف ما در همایش علمای اسلام هم همین بود که زیر پرچم قرآن، رسول‌الله و اهل بیت(ع) جمع شویم. اگر صف واحدی داشته باشیم، تجاوزگران هرگز نمی‌توانند وارد جوامع اسلامی شوند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها