امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113245
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته ای که گذشت آخرین مواضع هاشمی رفسنجانی، ادامه تحرکات تشکل نو اصلاح طلب ندا و

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته ای که گذشت آخرین مواضع هاشمی رفسنجانی، ادامه تحرکات تشکل نو اصلاح طلب ندا و برنامه‌های اصولگرایان برای همگرایی در انتخابات آینده مجلس، سرخط مهم‌ترین اخبار حوزه احزاب را در هفته گذشته تشکیل داد.

در ادامه مروری می‌کنیم بر مهم‌ترین مواضع و اخبار احزاب و شخصیت‌های سیاسی در هفته گذشته:

*اظهارات منتشر نشده آیت‌الله مصباح پیرامون اختلاف وی با آیت‌الله هاشمی درباره سازمان منافقین

در هفته ای که گذشت، وبگاه اطلاع رسانی آیت‌الله مصباح یزدی، بخشی از گفت‌وگوی منتشر نشده آیت‌الله مصباح یزدی با مرحوم آقای عسکر اولادی که در تاریخ 11/8/1390 انجام شده بود را منتشر کرد.

در بخشی از این گفت‌وگو آمده است: بنده به ایشان عرض کردم: آقای هاشمی! من طلبه‌ای هستم که دغدغه‌ام اسلام است. اگر این یک حرکت اسلامی است و بناست کاری برای اسلام شود، بنده هم هستم. حال، بنده در این جبهه ضد امپریالیسم باید چه کار کنم؟ ایشان گفتند: مسأله شریعتی و شهید جاوید و... را باید کنار گذاشت.

متن کامل این گفت‌وگو که حاوی ناگفته‌هایی است را اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

*وبگاه حزب کارگزاران راه‌اندازی می‌شود

اما خبر دیگر اینکه، وبگاه رسمی حزب کارگزاران سازندگی که چندی است طراحی شده، بزودی با نام «هم‌میهن آنلاین»  راه‌اندازی می‌شود.

اکبر منتجبی روزنامه‌نگار با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک شخصی خود این خبر را اعلام کرده و برهمین اساس سعید لیلاز، محمد قوچانی و غلامحسین کرباسچی که هم‌اکنون از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران هستند، از گردانندگان اصلی این سایت خواهند بود.

*تبیین استراتژی جبهه پیروان برای انتخابات مجلس

محسن کوهکن نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت:‌جلسه شب گذشته هیئت رئیسه جبهه پیروان به ریاست محمدرضا باهنر تشکیل شد.

کوهکن افزود: در این جلسه بحث‌های داخلی از جمله ساماندهی جبهه پیروان در استان‌ها و فعالیت‌های آن مورد بحث قرار گرفت.

کوهکن با اشاره به تشکیل جلسات شورای مرکزی در پنجشنبه هر هفته تصریح کرد: بحث‌های مربوط به وحدت اصولگرایان در جلسات شورای مرکزی مطرح شده است و اساساً استراتژی جبهه پیروان ناظر به انتخابات آینده، همگرایی،‌ اتحاد و وحدت اصولگرایان است.

*شجونی: همه اصولگرایان برای انتخابات آینده متحد می‌شوند

حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تشکیل جلسه هفته گذشته جامعه روحانیت به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی اظهار داشت: ما در این جلسه به صورت کلی درباره وحدت اصولگرایان صحبت کردیم.

شجونی با اشاره به همکاری و وحدت جامعه روحانیت با همه اصولگرایان و به ویژه جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: ما در این جلسه مصوبه خاصی در این باره نداشتیم اما درباره نشست‌های مشترک با جامعه مدرسین پیرامون انتخابات آینده خبرگان و مجلس صحبت شد.

وی تاکید کرد: در انتخابات آینده انشاالله همه اصولگرایان به وحدت خواهند رسید.

*رئوفیان: شورای مرکزی جبهه ایستادگی به صورت منظم تشکیل جلسه می‌دهد

در هفته‌ای که گذشت، ابوالقاسم رئوفیان عضو شورای عالی جبهه ایستادگی و دبیرکل حزب ایران زمین، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به آخرین فعالیت‌های جبهه متبوعش اظهار داشت: جلسات جبهه ایستادگی با حضور اعضای شورای مرکزی روزهای چهارشنبه هر هفته به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه محوریت این جلسات در خصوص مباحث اساسی و تشکیلاتی است، تصریح کرد: فعلا قصد نداریم تصمیمات و مباحث مطرح شده در جلسات را رسانه‌ای کنیم و بیشتر به کارهای کلان جبهه رسیدگی می‌کنیم.

این عضو شورای عالی جبهه ایستادگی در پاسخ به این سوال که چه زمانی تصمیمات جبهه متبوعش رسانه‌ای خواهد شد، خاطرنشان کرد: باید مدتی صبر کنیم و ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد اما اگر به نتیجه قطعی برسیم در اولین فرصت نشست خبری با حضور اصحاب رسانه خواهیم داشت.

*اولین بیانیه راهبردی هیات موسسان حزب در آستانه تاسیس «ندای ایرانیان» منتشر شد

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما غفلت و خطای خود را در ناکامی‌ها و شکست‌های دیروز بی تاثیر نمی‌دانیم؛ و نسبت به گذشته عملکرد خود دچار تحجر و جمود نیستیم. از این رو نقد گذشته نه به منظور مچ گیری و مقصریابی بلکه برای اطمینان از عدم تکرار خطاها و افزایش کارایی اصلاحات را امری ضروری می‌دانیم و در تمام ناکامی ها و کامیابی‌ها خود را شریک و مسئول می‌دانیم؛ از این رو بنا نداریم با نقد دیگران خود را مبرا نشان دهیم، ضمن آن که بر این باوریم که به دور از تندروی و افراط و با دوری جستن از کنش سیاسی مبتنی بر هیجانات زود گذر و با عمل تشکیلاتی قدرتمند می‌توان به روندی که در سال‌های گذشته توسعه کشور را مختل و هزینه‌هایی را به طرفین تحمیل کرد، پایان داد. رویکردی که اینک از پس تجارب تلخ و سخت پدید آمده است ما را به سمتی و نقشه راهی هدایت می‌کند که در آن جامعه مدنی، شکل و مفهوم عینی پیدا کند تا آنجا که نسبت میان جامعه و حاکمیت، و مردم و دولت، با ارتباطی عمیق و گسترده آمیخته شود؛ جامعه‌ای که در آن احزاب و گروه‌های مختلف فکری، احساس نشاط و امکان مشارکت همه جانبه پیدا کنند و  نهال اعتماد همگانی را به درختی تنومند مبدل سازند و یاس و ناامیدی را برای همیشه از میان بردارند.

*محسن هاشمی: خبر مربوط به توافق انتخاباتی آیت الله هاشمی کذب است

محسن هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با انتشار بیانیه‌ای خبر اخیر منتسب به وی در فیس بوک در مورد توافق انتخاباتی آیت الله هاشمی رفسنجانی را کاملا جعلی عنوان کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«در پی انتشار خبری کاملا کذب به نقل از یک صفحه فیس بوک جعلی منتسب به اینجانب در برخی سایت های خبری، صراحتا اعلام میدارم که بنده هیچ گونه صفحه ای در فیس بوک نداشته و ندارم و اخباری که از اینجانب و یا همراهان و آشنایان در صفحاتی که در فیس بوک به نام اینجانب نقل می شود جعلی و با اهداف و اغراض کاملا سیاسی ساخته می شود.

بنابراین تاکید می شود انتشار خبر اخیر منتسب به اینجانب درفیس بوک در مورد توافق انتخاباتی آیت الله هاشمی رفسنجانی ،کاملا جعلی بوده و از اساس کذب اعلام می شود.

*هاشمی رفسنجانی :سلامت انتخابات در ایران نهادینه شده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین روز از سفر خود به مشهد مقدس در دیدار با ائتلاف اصلاح طلبان خراسان، با بیان اینکه وقتی رهبری فرمودند «رأی مردم حق الناس است»، هیچ کس نمی تواند در اراده مردم دخالت کند، گفت: با این جمله تاریخی رهبری، سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی نهادینه شده است.

*محمدرضا باهنر به اتفاق آراء دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شد

در اولین جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین که یکشنبه هفته گذشته در دفتر مرکزی جامعه برگزار شد به اتفاق آراء کلیه اعضاء حاضر از محمدرضا باهنر تقاضای پذیرفتن مسئولیت دبیرکلی جام را داشتند و با توجه به اینکه داوطلب دیگری نبود وی این مسئولیت را پذیرفت و مقرر شد تا دو هفته آینده مسئولین واحدهای اجرایی تعیین شوند.

*نامه چند تن از جوانان اصولگرا به سیدمحمد خاتمی

در پی نامه اخیر سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب 3 تن از جوانان اصولگرا خطاب به خاتمی نامه‌ای را منتشر کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: خاطرمان هست که در آن جلسه مشترک بر عدم تقلب گسترده در انتخابات به نحوی که نتیجه آن را دستخوش تغییر کرده باشد، تاکید کردید و حتی درباره اختلافات خود با مهندس موسوی درباره برآورد میزان رای، نحوه اعتراضات به انتخابات و همچنین برخی رفتارها و گفتارهای شخص موسوی با ما سخن گفتید. آیا شما هم خاطرتان هست؟

متن کامل این نامه را از اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

حبیبی: اظهارات اوباما چراغ سبز به تروریست ها بود

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در مبارزه با تروریسم گفت: اظهارات جدید اوباما نوعی چراغ سبز به تروریست‌ها بود که می‌خواهند از این بهانه برای مداخله در امور داخلی سوریه و عراق بهره‌برداری کنند.

حبیبی همچنین در مورد گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: ما از شجاعت و صراحت تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی در دفاع از منافع و مصالح ملی حمایت می‌کنیم، اخبار رسیده از گفت‌و‌گوها حکایت از سرسختی و نقض پیمان طرف مقابل دارد، از این رو ما اعتمادی به طرف غربی بخصوص آمریکا نداریم  انتظار رسیدن به توافق برد ـ برد یک توهم است.

*فروزنده: همایش جمعیت ایثارگران تا آذرماه برگزار می‌شود

قائم‌مقام دبیرکل جمعیت ایثارگران از برگزاری همایش جمعیت ایثارگران در پائیز، در آبان یا آذرماه سال جاری خبر داد.

*تاجیک: ندا نواصلاح‌طلبی نیست

محمدرضا تاجیک مشاور خاتمی با تأکید بر اینکه «ندا» صدای نواصلاح‌طلبی نیست گفت: به نظر من احزاب اصلاح‌طلب عمدتاً نگاه شکسته‌ای به حزب و بازی حزبی داشته‌اند.

تاجیک در پاسخ به این سوال که آیا «نو» در نواصلاح‌طلبی به معنی تجدیدنظر و بازسازی است و این ناظر به چه سطحی است، گفت: ترجیح من استفاده از «واسازی» به جای «بازسازی» و «تکمیل نظر» به جای «تجدیدنظر» است؛ نو اصلاح‌طلبی، خودی اصلاح‌طلبی است و نه دگر آن.

وی در خصوص وضعیت احزاب اصلاح‌طلب تصریح کرد: به نظر من احزاب اصلاح‌طلب عمدتاً نگاه شکسته‌ای به حزب و بازی حزبی داشته‌اند و چندان در فاصله گرفتن انتقادی با سنت سترون حزبی در یک سده گذشته موفق نبوده‌اند.

*رفسنجانی: دیگر از ما گذشته لیست انتخاباتی بدهیم

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات آینده مجالس خبرگان و شورای اسلامی، لیست خواهید داد، تاکید کرد: دیگر از ما گذشته است که لیست انتخاباتی بدهیم.

*تشکیل جلسه جامعه مدرسین با حضور شمخانی

حجت‌الاسلام رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه تشکل متبوع خود از حضور علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در جلسه جامعه مدرسین خبر داد و اظهار داشت: آقای شمخانی در این جلسه گزارشی از مسائل داخلی و خارجی ارائه کرد و اعضا نیز مباحث خود را مطرح کردند که البته به دلیل کمبود وقت قرار شد این جلسه ادامه داشته باشد.

رجبی درباره اینکه چه محورهایی در مسائل خارجی از سوی شمخانی تبیین شد گفت: وی درباره مسئله داعش و حوزه داعش در کشورهای سوریه و عراق و همچنین شکست‌های آنها و فعالیت‌هایی که در این حوزه صورت گرفته است، توضیحاتی را ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها