امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113338
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار ابراهیم عزیزی دقایقی پیش در اختتامیه سومین کنگره برگزیدگان فرهنگی- هنری روستا و عشایر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار ابراهیم عزیزی دقایقی پیش در اختتامیه سومین کنگره برگزیدگان فرهنگی- هنری روستا و عشایر کشور در دانشگاه شهید بهشتی مشهد با اشاره به جنگ اقتصادی و اهداف دشمن از نبرد اقتصادی اظهار کرد: فرزندان ایران اسلامی و کسانی که کانون مساجد را سنگر تسخیرناپذیر خود قرار دادند باید با اقدامات دشمن آشنا شوند و از روی تلاش‌های دشمن وظایف خود را مشخص کنند.

سردار عزیزی افزود: اولین اقدامی که در طول سالیان گذشته تا به امروز توسط نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران ساری و جاری بوده است، ترسیم شرایط غیرعادی در ایران اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: نظام سلطه همیشه تلاش کرده است بین عناصر فعال و بدنه فعال جامعه جدایی ایجاد کند و منافع ملی و غیرملی ما را تضعیف کند.

رئیس بسیج سازندگی کشور ابراز کرد: تلاش در جهت سوق دادن جمعیت فعال جامعه به سمت انفعال و انزواگرایی یکی دیگر از اقدامات دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی عنوان کرد: در یک حرکت دشمنانه دشمن تلاش داشته و تلاش دارد در بدنه جامعه اختلاف‌های سطحی را به چالش و چالش‌ها را به بحران تبدیل کند.

عزیزی خاطرنشان کرد: تفرقه میان اقوام، گروه‌ها و جریان‌ها و سپس تبدیل این تفرقه به چالش و بحران یکی دیگر از اقدامات تفرقه‌افکنانه دشمنان است.

وی ادامه داد: مرعوب کردن مسئولین از طریق اربده‌کشی، ایجاد چهره سیاه در نظام اسلامی و ایجاد فضای دلسردی و بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین از دیگر فعالیت‌های دشمن برای ضربه‌زدن به اسلام است.

وی در رابطه با تعریف جنگ اقتصادی عنوان کرد: جنگ اقتصادی یک جنگ بدون خونریزی است که دشمن با هدف قرار دادن زیرساخت‌ها می‌خواهد اقتصاد کشور را از درون دچار فروپاشی کند.

عزیزی در ادامه به اهداف جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: دشمن در جنگ اقتصادی به دنبال اثبات ناکارآمدی نظام مبتنی بر ارزش‌ها، جلوگیری از الگو قرار گرفتن ایران اسلامی و تحلیل توان اقتصادی کشور است که در این جنگ جایگاه روستاییان و همچنین کانون‌های مساجد به خوبی مشخص می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: دشمن تنها راه برون‌رفت از شرایط جاری را برقراری رابطه با آمریکا می‌داند و یکی از کارهایی که نظام سلطه به جد به دنبال آن است این است که می‌گوید فقط با رابطه با آمریکا می‌توانید از مشکلات اقتصادی رهایی یابید.

وی با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی عنوان کرد: 250 هزار شهید برای دستیابی به این شعار جان خود را از دست دادند و ما امروز در سایه این شعار به حکومت دینی رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به فرمان رهبر فرزانه انقلاب تنها راه مقابله با برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است اضافه کرد: در اقتصاد مقاومتی نقطه‌های فشار را باید شناسایی و مقابله کنیم و سپس این نقطه‌های فشار را به فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: کاهش وابستگی، اتکا به وضعیت‌های داخلی، مردمی کردن اقتصاد، تغییر جهت اقتصاد و رفتن از اقتصاد شکننده به سمت اقتصاد پویا از دیگر تعاریف اقتصاد مقاومتی هستند.

عزیزی با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته 230 هزار عدس از کانادا و 50 هزار نخود از اتیوپی وارد کشور شده است، اظهار کرد: اگر بخواهیم از این نظام سلطه خارج شویم تنها راهش مقاومتی کردن اقتصاد است.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید مرغ بومی ما نه تنها خودکفا شده‌ایم بلکه زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را نیز فراهم کرده‌ایم، ابراز کرد: اگر هر روستایی یک شغل مولد در حوزه اقتصاد مقاومتی فراهم کند مشکلات ما در زمینه اقتصادی حل خواهد شد.

رئیس بسیج سازندگی کشور در پایان خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد با بهره‌گیری از عزم ملی و روحیه جهادی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و خنثی کردن نقشه‌های دشمن نقش مفیدی را دارند.

انتهای پیام/70005/الف40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها