امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113340
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
مجید متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام ...

مجید متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه علم و فناوری گفت:‌رهبر معظم انقلاب پیش از این نیز دستوراتی را در زمینه علم و فناوری صادر کرده بودند که بر اساس آن باید در سال 1404 میزان 20 درصد GDP کشور از محل فعالیت‌های علم و فناوری حاصل شود.

وی افزود: در همین زمینه راهبردهای جدید نیز به عنوان دانه‌های زنجیر برای رسیدن به هدف کلی اعلام شده است که برای تحقق آن قطعا نیاز به فراهم کردن زیرساخت‌هایی داریم.

متقی‌طلب ادامه داد: این زیرساخت‌ها می‌تواند به صورت فیزیکی و سخت‌افزاری یا به صورت نرم‌افزاری آماده شود که در بخش نرم‌افزاری باید نیروی انسانی با قابلیت ارائه طرح و برنامه‌ها برای تحقق اهداف مقام معظم رهبری در بخش علم و فناوری تربیت کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه برای تحقق اهداف باید دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها به طور همزمان پیش بروند، گفت:‌ آموزش و پژوهش باید از دوره مدرسه آغاز شود تا نیروی انسانی از کودکی با پژوهش رشد یابد و همچنین در سیستم اجرایی نیز پژوهش باید مانند رگ و پی دستگاه‌های اجرایی باشد به طوری که هیچ تصمیمی بدون توجه به پژوهش اتخاذ نشود.

وی اضافه کرد: سیستم اجرایی ما باید بر اساس نظام مبتنی بر دانش و اقتصاد دانش بنیان فعالیت کند. یعنی باور دانش بنیان بودن در تمام سیستم اجرایی فعال باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها