امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113343
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سپاه، چهارمین جشنواره مالک اشتر که به معرفی مسئولان و مدیران موفق‌تر نمایندگی ولی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سپاه، چهارمین جشنواره مالک اشتر که به معرفی مسئولان و مدیران موفق‌تر نمایندگی ولی فقیه در سپاه در سال 1392 می پردازد با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، سرلشکر ایزدی معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا و جمعی از فرماندهان و مسئولین برگزیده در سالن اجتماعات بصیرت دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع اشراف گفت: در تصمیم‌گیری‌های راهبردی، واقعیت شناسی و معاینه صحیح از وضع موجود در انتخاب راهبردها تاثیر زیادی دارد.

وی افزود: بسیاری از لغزش‌هایی که از خواص می‌بینیم به دلیل عدم درک صحیح از واقعیت‌های موجود است که همواره شاهد آن بوده‌ایم.

حاجی صادقی تصریح کرد: اولین اشراف و احاطه بر عالم هستی را خداوند متعال دارد و این اشراف بزرگترین عامل جهاد اکبر و مقاومت در میدان جهاد اصغر می‌تواند باشد.

وی راهبرد خدا حاضری و خدا ناظری را مهمترین راهبرد در برابر جنگ فرهنگی دشمن توصیف و تصریح کرد: اگر در باور انسان این دو مولفه وجود داشته باشد در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی وی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه شرط اول خدا باوری را خدا حاضری دانست و گفت: با خدا حاضری تحمل مشکلات در برابر سختی‌ها آسان می‌شود؛ یکی از محورهای موفق و اثر گذاری بیشتر توجه به خداست و اینکه بدانیم کار بی‌خدا اثر بخشی لازم را ندارد.

وی رمز موفقیت تمامی پیامبران و ائمه معصومین را اشراف کامل بر واقعیت‌ها توصیف و تصریح کرد: در زمان غیبت، ولی فقیه تجلی بخش حاکمیت خداست و از آنجا که حاکم اسلامی نیاز به اشراف کلی بر واقعیت‌ها دارد با مشخص کردن نمایندگانی این مهم تحقق می‌یابد.

حاجی صادقی امامت، راهنمایی و راهبری سپاه و بودن چشمان بصیر و بینای ولایت در این مجموعه را از مسئولیت‌های نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان و تاکید کرد: یکی از رسالت‌های مهم ما ارائه تصویر روشنی از سپاه و انتقال واقعیت های موجود در نهادی که در خط مقدم پاسداری از انقلاب قرار دارد به فرمانده معظم کل قوا است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف اشراف گفت: تامین اطلاعات بهنگام و صحیح برای اشراف فرماندهی کل قوا، اشراف شخص نماینده ولی فقیه بر مجموعه نمایندگی و سپاه، همچنین تصمیم سازی‌های واقع بینانه، آرمان گرایانه که تحول سازمانی را در پی داشته باشد از اهداف پرداختن به موضوع اشراف است.

حاجی صادقی تقویت مرجعیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه در مسائل فکری، سیاسی، معنوی و اعتقادی، حسی بودن گزارش ها، رعایت صداقت و امانت در انتقال واقعیت‌ها و انتقال به موقع مطالب را از مهمترین الزامات اشراف توصیف و تصریح کرد: واقع بینی در آنچه انتقال می‌یاید، توجه به شاخص‌ها، دیدن جوانب مختلف در تحلیل مسائل، اجتناب از فرافکنی و فرهنگ سازی اشراف را از دیگر الزامات اشراف می باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با اعلام گزارشی از اشراف نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اهتمام و حمایت شخص نماینده ولی فقیه در سپاه فعال بودن شورای عالی اشراف، پیشتازی اشراف نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بر سایر سازمان‌های نیروهای مسلح، اهتمام مسئولین نمایندگی به موضوع اشراف و تاثیر آموزش و راه‌اندازی کارگروه‌های تخصصی از مهمترین محاسن اشراف نمایندگی ولی فقیه در سپاه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها