امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113346
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حسن صادقلو ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان گلستان در گرگان اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حسن صادقلو ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان گلستان در گرگان اظهار داشت: کمیته‎ای در راستای سفر روسای جمهور به گلستان سازماندهی می‎شود تا شاهد بهترین تاثیرگذاری باشیم.

وی در خصوص میزبانی گلستان از نمایندگان کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق جایگاه ویژه‎ای در توسعه دارد که باید یک ویژه‎بینی در این زمینه صورت پذیرد، حضور این کمیسیون در گلستان برکات زیادی در پی خواهد داشت.

مطالعه ادبیات جهانی در بخش گردشگری صورت گیرد

استاندار گلستان با بیان اینکه تدوین سند جامع یکی از اولویت‎های استان است، افزود: از ابتدای دوران مسئولیتم در استانداری نسبت به ادبیات تدوین سند جامع تاکید داشتم و در این راستا تمرین خوبی صورت گرفته است.

صادقلو با تاکید بر اینکه نگاه نقادانه نباید سبب از دست رفتن امید شود، بیان داشت: در سند جامع گردشگری باید یک دوره چهارساله درنظر گرفته شود تا موضوعات با حساسیت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد.

وی بر لزوم مطالعه ادبیات جهانی در بخش گردشگری تاکید کرد و گفت: اگر گردشگری در راستای سند آمایش نباشد، واقعی نخواهد بود.

نقش سمن‎ها در سند گردشگری مغفول مانده است

استاندار گلستان بیان داشت: نسبت به تدوین سند جامع هر چه وسواس به مشاوره داشته باشیم، باز هم کم است، به دلیل اینکه هزینه برخی چیزها تولید است، شاخص کمی می‎تواند منشور حرکت باشد تا به اصول اصلی پرداخته شود.

صادقلو با بیان اینکه شناسایی ثبت جهانی آثار در گلستان بسیار مهم است، یادآور شد: باید در راستای ادبیات جهانی گردشگری حرکت کنیم.

وی نقش و مشارکت سمن‎ها را در سند جامع گردشگری مهم خواند و بیان داشت: این مهم در سند جامع گردشگری مغفول مانده است.

پایداری جمعیت در روستاها اتفاق افتاده است/ تخصیص 5 میلیارد تومان برای توسعه روستاهای گلستان

استاندار گلستان ادامه داد: بخشی از توسعه استان در گرو توسعه گردشگری است، 49 درصد جمعیت گلستان روستایی است و استان ما از این جهت سومین جایگاه را در کشور دارد.

صادقلو با بیان اینکه پایداری جمعیت در روستاها اتفاق افتاده است، گفت: حاشیه‎نشینی در گلستان کاهش یافته است که این مهم به عنوان برند استان شناخته می‎شود، لذا اگر این مسئولیت مورد غفلت واقع شود، آسیب‎های جبران‎ناپذیری به گلستان وارد خواهد شد.

وی از تخصیص اعتبار به منظور توسعه روستاهای گلستان خبر داد و بیان داشت: 5 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه روستاهای گلستان اختصاص خواهد یافت.

سواحل گلستان ساماندهی می‎شوند

استاندار گلستان بر ضرورت گردشگری در روستاها تاکید کرد و گفت: برای سنتی نگه داشتن روستاها در پایه درآمد، داریم بهترین روستاهای خودمان را از دست می‎دهیم.

صادقلو با اشاره به بحث هتلینگ بیان داشت: یکی از مسائلی که برای میزبانی روسای جمهور به گلستان مطرح بود، مسئله هتلینگ بوده که باید از این جهت روی سرمایه‎گذاری‎ها تمرکز داشته باشیم که با حضور آدم‎های برجسته و جلسات برجسته اتفاقات مهمی می‎افتد.

وی با تاکید بر ساماندهی سواحل گفت: در سال جاری از مجاری دولتی بودجه‎ای به گلستان پمپاژ شده است که باید به خوبی مدیریت شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه بسیاری از هتل‎ها در خانه تاریخی است، خاطرنشان کرد: در کاربری‎ها باید این شناوری‎ها در هتلینگ گلستان لحاظ شود و احیای خانه‎های تاریخی نیز مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/83001/ب30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها