امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11336
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دولت درباره برنامه‌های تلویزیونی نامزدها صحبت شد.

وی افزود: از آنجا که بسیاری از نامزدها در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند دولت را مورد نقد قرار دهند و این به نوعی برای دولت مظلومیت ایجاد می‌کند، مطالبی در اینباره گفته شد اما به هر حال در هر دوره این اتفاق می‌افتد.

رئیس صدا و سیما گفت: بهترین موضع را آقای احمدی‌نژاد گرفت و گفت که این برنامه‌ها بسیار خوب است و نشان‌دهنده آزادی در کشور ماست و حتماً مفید است و حتی تأکید کردند که اگر می‌شود این برنامه‌ها چند بار تکرار شود.

ضرغامی با بیان اینکه قانوناً نمی‌توانیم برنامه نامزدها را تکرار کنیم، گفت که دولت بعد از انتخابات هم می‌تواند هرجا نیاز به پاسخگویی بود، پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: اینکه نامزدها به راحتی حرف‌های خود را بزنند و تحلیل ارائه دهند و هرجا لازم شد در ارائه برنامه‌ها و وضع موجود آسیب‌شناسی کنند، موضوعی است طبیعی و فرصت هم برای روشن کردن جامعه نسبت به برخی ادعاها وجود دارد.

خبرنگار فارس از رئیس رسانه ملی درباره مجری مناظره‌های انتخاباتی سؤال کرد که وی پاسخ داد: قرار نیست مجری مناظره‌ها معرفی شود.

ضرغامی افزود: اجازه دهید هرگاه وقت آن رسید هم با مجری و هم با فضا و دکوربندی جالب این مناظره‌ها مواجه می‌شوید.

وی با رد طرح موضوع اجرای مناظره‌ها توسط خودش از سوی برخی رسانه‌ها، آن را یک شوخی دانست.

رئیس صدا و سیما،‌ درباره میزان رضایتمندی نامزدها ار برنامه‌های انتخاباتی شان گفت: آنطور که خود نامزدها به ما گفتند، خیلی رضایت دارند؛ هم از نظم برنامه‌ها و هم همکاری که با آنها صورت گرفته است.

ضرغامی افزود: ما هم با آنکه نامزدها برنامه فشرده‌ای دارند، از آنها رضایت داریم و تا اینجا کارها بسیار خوب پیش رفته است.

رئیس‌ صدا و سیما درباره قطع برنامه انتخاباتی محمدرضا عارف، گفت: کمیته نظارت بر تبلیغات ریاست‌جمهوری  متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف است و ربطی به صدا و سیما ندارد.
 
ضرغامی افزود: این کمیته با سعه‌صدر برنامه‌های نامزدها را رصد می‌کنند و تا جایی که می‌دانم فضا را طوری حفظ می‌کنند که نامزدها بتوانند نظراتشان را بدهند.
 
وی ادامه داد: قطع برنامه یکی از نامزدها مشکل فنی بود که اگر همانجا دوستان سؤال می‌کردند می‌گفتم که با چند دقیقه تأخیر ادامه یابد.
 
ضرغامی اضافه کرد: در عین حال برای اینکه عدالت رعایت شده و تفاوتی بین افراد به وجود نیاید، به خاطر چند دقیقه تأخیر رئیس شبکه برنامه را به طور کامل بازپخش کرد.
 
رئیس صدا و سیما در خصوص حذف بخش‌هایی از برنامه محسن رضایی نیز توضیح داد: آنچه از برنامه یکی از نامزدها حذف شد یک کلمه بود که بیشتر جنبه امنیت ملی داشت و به نفع خود او بود که این کلمه پخش نشود.
 
ضرغامی تصریح کرد: قومیت‌ها در کشور ما جایگاه بسیار بالایی دارد چرا باید گفته شود که بین آنها تبعیض وجود دارد؟ به نظر من حذف آن مطلب کمک بسیار بزرگی به این فرد بود.

رئیس صدا و سیما با اشاره به برگزاری مناظره‌های کارشناسی، به نامزدها توصیه کرد که خود را واقعاً برای طرح کارشناسی مسائل آمده کنند.
 
وی افزود: در برخی گفت‌وگوها نامزدها یک‌طرفه صحبت می‌کنند و با وجود طرح برخی سؤالات، بنا نیست که مجری آنها را به چالش بکشد.
 
ضرغامی اضافه کرد: در فضای مناظره به مجری اجازه دادیم که در مورد مطالب نامزدها سؤالات دقیق‌تری مطرح کنند و برنامه اجرایی از آنها بخواهد.
 
«در این مناظره‌ها خود نامزدها نسبت به هم مطالبی را طرح می‌کنند و برنامه‌های همدیگر را نقد می‌کنند و توصیه می‌کنم که برای مناظره وقت مطالعه بگذارند و آمار و ارقام دقیق بیاورند و بدانند که ما درباره مهمترین مسائل کشور از آنها سؤال خواهیم کرد و برنامه آنها را دقیقاً ارزیابی می‌کنیم.»
 
ضرغامی ادامه داد: معتقدم که برنامه‌های مناظره بسیار سازنده خواهد بود و جلوه‌ای از یک دانشگاه عمومی است.
 
وی تصریح کرد: بسیاری از مردم بخصوص جوانان با دیدن این برنامه‌ها آگاهی‌شان بالا می‌رود و نسبت به بسیاری از موضوعات اطلاعات خوبی کسب خواهند کرد.
 
ضرغامی تأکید کرد: مطمئنم این مناظره ها جزو پربیننده‌ترین و جذاب‌ترین و آگاهی‌بخش‌ترین برنامه‌ها خواهد بود و لذا از نامزدها می‌خواهیم که با آمادگی به تلویزیون بیایند.
 
رئیس صدا و سیما درباره استقبال عمومی از برنامه‌های انتخاباتی نامزدها که تا کنون از رسانه ملی پخش شده، گفت: استقبال خوبی از این برنامه‌ها شده اما باید کمی جلوتر برویم تا آمار دقیقی را از طریق نظرسنجی‌ به دست آوریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها