امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113361
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از برگزاری شورای عالی جوانان خبر داد و گفت: اولین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم، روز سه شنبه ...

جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از برگزاری شورای عالی جوانان خبر داد و گفت: اولین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم، روز سه شنبه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، هشتم شهریور سال جاری رئیس جمهور در حکمی محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان را به سمت دبیر شورای عالی جوانان منصوب کرد.

در این حکم آمده است: در اجرای بند 15 ماده 4 اساسنامه شورای عالی جوانان مصوب 6 مرداد 1371 شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ به موجب این حکم به عنوان «دبیر شورای عالی جوانان» منصوب می‌شوید.

اهداف، سیاست‌ها، وظایف و اساسنامه شورای عالی جوانان در جلسه 287 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید در ماده یک این مصوبات بر لزوم تشکیل شورای عالی جوانان اشاره شده و آمده است: نظر به اهمیت و ضرورت اهتمام به امور جوانان به ویژه با توجه به میانگین سنی پایین جامعه انقلابی ایران و نقش ارزنده جوانان فعال و امیدوار، پر‌نشاط و شاداب و خلاق و مبتکر در جهت ارتقای مادی و معنوی کشور و نسبتی که سرنوشت نسل با سرنوشت جامعه دارد و همچنین با عنایت به‌ویژگی‌ها و مقتضیاتی از قبیل نوگرایی، آرمانخواهی، تشخص‌طلبی و هویت‌جویی و عشق به زیبایی در عین تمایل به فهم استدلالی و عقلی‌ استقلال‌طلبی و ورود جدی به صحنه حیات اجتماعی، آمادگی برای پذیرش مسئولیت و میل به آن، نیاز به ابراز شخصیت، علاقه به تفریح و نشاط و‌کنجکاوی بیشتر در امور غلیان احساسات و فوران نیروهای متراکم روحی و جسمی که معمولاً ظهور، غلبه و تشدید آن در سنین جوانی و نوجوانی‌ است، شورای عالی جوانان تشکیل می‌شود.

همچنین بر این اساس رشد متعادل و همه جانبه شخصیت جوانان بر اساس اصول، اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، تأمین نیازهای فکری، اجتماعی، جسمی، روحی و تلطیف و هدایت عواطف و احساسات جوانان، فراهم کردن زمینه‌های مشارکت جوانان در حیات اجتماعی و پیشبرد جامعه و دفاع از وطن جمهوری اسلامی ایران و حفظ و تقویت نشاط و شادابی جوانان در جهت عظمت و سربلندی ایران اسلامی از جمله اهداف برگزاری شورای عالی جوانان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها