امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113370
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، فرشید فریور در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، فرشید فریور در جلسه کمیته گردشگری سلامت که در محل اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی با هفت بیمارستان زیرپوشش در استان سمنان یکی از گسترده‌ترین واحدهای دولتی است و آمادگی اجرای طرح‌های مرتبط با گردشگری سلامت را دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قابلیت انجام تمام امور درمانی غیر از پیوند عضو در بیمارستان‌های استان سمنان وجود دارد، افزود: این دانشگاه در صدد راه‌اندازی مرکز درمانی سرطان نیز در بیمارستان کوثر سمنان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سمنان گفت: این قابلیت‌ها می‌تواند در زمینه گسترش توریسم سلامت در استان موثر باشد.

مشاور گردشگری سلامت معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز گفت: گردشگری سلامت سومین عرصه سودآور سرمایه‌گذاری جهان است.

سید محمد اکرمی اظهار داشت: گردشگری سلامت در دنیا بیش از 100 میلیارد دلار در سال درآمد دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای آمریکا، انگلیس، هند و ترکیه در زمینه گردشگری سلامت فعالیت موثری دارند، افزود: سهم ایران از گردشگری سلامت به طور سالانه حداکثر 80 هزار نفر است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت یکی از ظرفیت‌های مغفول کشور است، گفت: رونق گردشگری سلامت باعث اشتغال، درآمدزایی، ارزآوری، ارتقای ارائه خدمات سلامت در ایران در حد استانداردهای جهانی و ... می‌شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه گفت: استان سمنان ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری سلامت دارد.

مریم سلمانیان غار نمکی، پارک ملی کویر و جاده سنگفرش در گرمسار، آبگرم سرخه، کویر حاشیه‌های جنوبی استان، چشمه‌های آب معدنی و ... را از جمله قابلیت‌های گردشگری سلامت استان سمنان عنوان کرد.

انتهای پیام/2249/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها