امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113371
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط ‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسن طالبیان اظهار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط ‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسن طالبیان اظهار کرد: با توجه به حجم آثار تاریخی ایران در برنامه ششم توسعه میزان اعتبارات در حوزه میراث فرهنگی باید چند برابر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه معاونت میراث فرهنگی ثبت سالانه بیش از 300 اثر ملموس و ناملموس را در دست اجرا دارد، گفت: براساس دستورالعمل جدید از این پس موضوع مدیریت و حفاظت نیز در ثبت یک اثر موثر است.

طالبیان با اشاره به ثبت حدود 32 هزار اثر تاریخی در کشور افزود: تنها دو هزار اثر از این تعداد دارای حریم است و امیدواریم مشکلات آماده‌سازی حریم‌های آثار برطرف شود.

وی با اشاره به ثبت آثار کشور در سطح بین‌الملل تصریح کرد: در سطح بین‌الملل 17 اثر ملموس از ایران به ثبت رسیده است و درصدد ثبت دو پرونده در حوزه طبیعی و فرهنگی در سطح جهانی هستیم.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با اشاره به ثبت بخشی از جاده ابریشم توسط کشور چین و در سطح جهانی ادامه داد: ازبکستان و سایر کشورها درصدد ثبت این جاده با مدیریت ایران هستند.

وی با اشاره به عبور بخش مهمی از جاده ابریشم از استان سمنان، خاطرنشان کرد: سمنان با کاروانسراهای متعدد، آثار مهم تاریخی و قدمت زیاد بخش عمده‌ای از جاده ابریشم را شکل می‌دهد.

این مسئول گفت: استان سمنان با توجه به تنوع اقلیمی، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و موقعیت استراتژیک می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری فرهنگی کشور باشد.

انتهای پیام/2249/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار