امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113372
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز 20 سپتامبر روز جهانی پاندای قرمز است؛ به مناسبت این روز برای اولین بار در فرانسه ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز 20 سپتامبر روز جهانی پاندای قرمز است؛ به مناسبت این روز برای اولین بار در فرانسه پانداهای قرمز مورد تقدیر قرار می‌گیرند و نمایشگاه جانوران باغ وحش پاریس با تصاویر انیمیشن و کارگاه‌های آموزشی به خصوص برای کودکان آموزش عمومی می‌دهد زیرا این حیوانات در اثر جنگل زدایی در خطر انقراض هستند.

این نوع پاندا یک پستاندار بومی نپال و چین جنوبی است و به پاندای کوچک بامبو هم نامیده می‌شود؛ پاندای قرمز نسبت به پانداهای بزرگ سفید و سیاه کمی متمایز است.

پانداهای قرمز درختی در جنگلی 2500 و 5000 متر زندگی می‌کنند، 95درصد غذای آنها برگ بامبو است و گاهی اوقات انواع توت‌ها و جوجه هم می‌خورد.

روز جهانی پاندا برای آگاه کردن عموم از خطر انقراض این حیوانات توسط سازمان آمریکایی «شبکه پاندای قرمز» در 5 سال پیش ایجاد شد؛ ایجاد این روز در واقع به دلیل تخریب زیست‌گاه این حیوان است زیرا گونه‌های آن مانند گونه‌های دیگر در  معرض انقراض هستند؛ این حیوان در روز 2 – 3 کیلوگرم برگ بامبو می‌خورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها