امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113374
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، سید محمود حسینی پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه در حال احداث مرکز رادیوتراپی و شیمی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، سید محمود حسینی پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه در حال احداث مرکز رادیوتراپی و شیمی خراسان جنوبی اظهار داشت: این پروژه با همت خیران از سال 89 آغاز شده و تاکنون نیز تمامی هزینه‌های آن را خیران پرداخت کرده‌اند.علاوه بر این دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در سال جاری مبلغ یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان برای این پروژه در  نظر گرفته است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی از پیشرفت 85 درصدی این پروژه خبر داد و گفت: تاکنون برای ساخت این مرکز اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان هزینه شده است.

حسینی با بیان اینکه پایان مراحل ساخت این مرکز نیازمند 3 میلیارد و 500 میلیون تومان دیگر است، یادآور شد: برای تجهیز و راه‌اندازی این مرکز نیز به 32 میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.

وی مساحت مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی استان را  5 هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: علاوه بر این زمینی به مساحت یک‌هزار و 700 متر‌مربع برای توسعه مرکز در نظر گرفته شده است که در فاز بعدی اجرایی می‌‌شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود 80 درصد از هزینه‌های این مرکز توسط خانواده مرحوم حسین امینی پرداخت شده است، گفت: خانواده این مرحوم زمینی به ارزش 10 میلیارد تومان را برای ساخت مرکز اهدا کردند. همچنین حدود 800 نفر از معلمان آموزش و پرورش، پرسنل دانشگاه و تعدادی از کارمندان ادارات به صورت پرداخت کسر از حقوق به ساخت این مرکز کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی یکی از پرهزینه‌ترین پروژه‌های استان است، تصریح کرد: به دلیل نوع سازه‌ای که در ساخت این مرکز استفاده شده حدود دو برابر ساخت یک بیمارستان هزینه دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه ساخت این مرکز یکی از الویت‌های استان است، گفت: در حال حاضر بیماران سرطانی زیادی در استان وجود دارند که برای درمان خود با مشکل مواجه هستند و چشم‌انتظار راه‌اندازی مرکز هستند.

حسینی با اشاره به اینکه در این مرکز ساخت آزمایشگاه بسیار تخصصی پیش‌بینی شده است، افزود: با توجه به اینکه امروز درمان سرطان بیشتر به سمت سلول درمانی رفته است، امیدواریم بتوانیم در این آزمایشگاه تمامی آزمایش‌های سلول درمانی را انجام دهیم.علاوه بر این مرکز دارای بخش‌های مختلف از جمله بخش بستری، سلول درمانی، درمان سرپایی و بخش اداری است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه طراحی ساختمان این مرکز توسط گروه مشاوران فردا‌فن انجام شده است، تصریح کرد: برای طراحی این پروژه مبلغ 170 میلیون تومان اعتبار برآورد شد که این گروه تمامی آن را به صورت رایگان انجام دادند.علاوه بر این تمامی مهندسانی که در ساخت این مرکز فعالیت دارند به صورت رایگان با ما همکاری دارند. با کمک خیران تلاش می‌شود که ساخت این مرکز در بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/69022/خ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها