امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113375
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا صادق امروز در مراسم حماسه‌نگاران، یادواره خبرنگاران و عکاسان ایرنا در دفاع مقدس، اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا صادق امروز در مراسم حماسه‌نگاران، یادواره خبرنگاران و عکاسان ایرنا در دفاع مقدس، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در شرایط کنونی وجود دارد این است که صحت و سقم اخبار کنترل نمی‌شود در حالی که با توجه به امکانات موجود به راحتی می‌توان به آن پی برد.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در ادامه به یادآوری اقدامات حوزه رسانه در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: در آن شرایط خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و واحد مرکزی خبر بودم، 5 روزنامه نیز در کشور فعال بود اما این تعداد به گونه‌ای عمل کردند که جهان در عملیات والفجر 10 شقاوت رژیم بعث پی‌برد.

صادق ادامه داد: امروز بیش از 200 رسانه رسمی همچون خبرگزاری و روزنامه در کشور وجود دارد درحالی که آن زمان کیفیت اخبار دوران دفاع مقدس از نظر سرعت، دقت و صحت بسیار بالاتر از شرایط فعلی بود.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری اضافه کرد: شاید در آن دوران تمام کسانی که در این امور دخالت می‌کردند قصدشان تبیین حقایق بود و رویدادها و گزارش‌هایی را که در معرض آن قرار گرفته بودند را معرفی و تشریح می‌کردند اما اکنون انگیزه‌های دیگری وارد شده است.

صادق به جای خالی جنبه اطلاع رسانی و تبلیغات جنگ در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون مباحث عملیات نظامی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود اما اطلاعی ندارم که جنبه مهم اطلاع رسانی و تبلیغات جنگ هم تدریس شود.

صادق اظهار داشت: آن زمان با فراهم شدن شرایط اطلاع رسانی جنگ، آثار عملیات رزمندگان هم عمیق تر و جهانی‌تر معرفی شد.

وی در این باره به آخرین اطلاعیه قرارگاه خاتم الأنبیا درباره عقب نشینی از فاو اشاره کرد و گفت: همه به دنبال کلماتی می‌گشتیم که هم موضوع عقب نشینی از فاو را اعلام کنیم و هم شرایطی فراهم شود که موضوع حضور رزمندگان در جبهه‌های دفاع مقدس تقویت شود.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهوری ادامه داد: در آن شرایط این جمله انتخاب شد که «توانمندان سپاه توحید مواضع پدافندی جدیدی اختیار کردند» که هم نوعی عقب نشینی بود و هم به نوعی تقویت تدافعی را به همراه داشت.

صادق همچنین درباره تأییدیه حضور اصحاب رسانه در دفاع مقدس اظهار داشت: این موضوع در نمایندگی ستاد تبلیغات جنگ در غرب کشور انجام می‌شده است.

صادق اظهار امیدواری کرد: با تأسی از مشی شهدا و آرمان‌های امام (ره) و پیگیری حقایقی که رزمندگان دوران دفاع مقدس دنبال کردند نقش واقعی رسانه‌ها در مسیر پیش رو واقعی‌تر شود.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها