امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113379
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدجواد صادقی اظهار کرد: در این راستا دوره‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدجواد صادقی اظهار کرد: در این راستا دوره‌های آموزشی درباره شناخت بیماری ابولا و راه‌های انتقال و پیشگیری از آن برای جامعه پزشکی و همچنین پرستاران بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های وزارت بهداشت گذاشته شده است.محور اقدامات پیشگیرانه آموزشی است تا پزشکان در تشخیص‌های خود نسبت به این بیماری نیز توجه داشته و حساس باشند.

صادقی ادامه داد: از سوی دیگر در پنج پایگاه مراقبت مرزی بهداشتی استان خراسان رضوی مستقر در باجگیران، سرخس، تایباد، درگز و فرودگاه مشهد اقدامات غربالگری بیماری‌های مختلف از جمله ابولا در حال انجام است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت خراسان رضوی مهم ترین علامت بیماری ابولا را تب عنوان کرد و افزود: سردرد، حالت تهوع، استفراغ، گلو درد و خونریزی از دیگر علائم این بیماری هستند.ترشحات خونی عامل انتقال بیماری ابولا هستند و می‌توانند از طریق بزاق، خون و ترشحات جنسی بیماری را به فرد دیگری منتقل کنند.

انتهای پیام/70005/خ/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها