امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113386
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، سید‌عباس پور‌هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست اعضای مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، سید‌عباس پور‌هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست اعضای مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: از زمانی که جمهوری اسلامی ایران به پیروزی رسید تاکنون مردم در تمامی صحنه‌ها حضور فعال داشته‌اند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین حضور مردم در جبهه‌های جنگ بود، تصریح کرد: این مردم بودند که جنگ را اداره کردند و همه اقشار مردم بر حسب تکلیف شرعی با اخلاص تمام در جنگ حضور داشتند.

قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به حضور و همکاری مردم در بازسازی کشور بعد از جنگ، یادآور شد: هرجایی که دولت از مردم طلب کمک کرده، آن‌ها حضور یافته‌اند.

پور‌هاشمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بخش از سلامت مردم را تا جایی که امکان دارد به خودشان بسپارید، افزود: مجمع خیرین سلامت بر اساس سخنان رهبری برای مشارکت مردم در امر سلامت تأسیس شد.

وی با تأکید بر اینکه مجمع خیرین سلامت، مجمعی100 درصد مردمی است، اضافه کرد: ارتباط این مرکز با وزارتخانه تنها رابطه همکاری و کمک است.

قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور از همکاری 50 هزار خیر با این مجمع خبر داد و گفت: همچنین بیش از5 هزار انسان دلسوز و خیر به عنوان هیئت امنا و هیئت مدیره در مجمع فعالیت دارند.

کمک 25 هزار میلیارد ریالی خیران به بخش سلامت

پور‌هاشمی با اشاره به اینکه از ابتدای راه‌اندازی مجمع خیرین سلامت تاکنون خیران بیش از 25 هزار میلیارد ریال به بخش سلامت کمک کرده‌اند، گفت: همچنین طی این مدت حدود13 میلیون متر‌مربع زمین از طرف خیران به مجمع واگذار شده است.

وی ارزش ریالی این زمین‌ها را 800 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از 2 هزار و  400 مرکز درمانی، بیمارستان و مرکز بهداشت توسط مجمع خیرین ساخته شده است.

قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور اضافه کرد: از ابتدای راه‌اندازی مجمع خیرین سلامت تاکنون 150 مرکز آن در سطح استان‌ها و شهرستان‌های کشور ایجاد شده که در هر مرکز بیش از 60 نفر هیئت امنا و هفت نفر اعضای هیئت مدیره مجمع را تشکیل می‌دهند.

پور‌هاشمی با تأکید بر اینکه این مجمع تلاش می‌کند تا بیشترین خدمت را به مناطق محروم کشور داشته باشد، خاطر نشان کرد: آنچه که مجمع تاکنون انجام داده همه در مسیر برنامه‌های دولت بوده و هیچ گونه دخالتی در حوزه کاری بهداشت نداشته است.

انتهای پیام/69022/خ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها