امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113395
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمد زمانی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح المپیاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، محمد زمانی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح المپیاد درون‎مدرسه‎ای از سال گذشته به صورت آزمایشی در مدارس کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در سال جاری گسترش یافته است، افزود: این طرح برای 3 میلیون دانش‌آموز در کشور اجرا می‎شود.

65 درصد از مشکلات جسمانی با ارتقاء سواد بهداشتی حل می‎شود

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح المپیاد درون‌مدرسه‎ای در 50 درصد از مدارس استان اجرا می‌شود، یادآور شد: سال گذشته این طرح از اواخر بهمن‎ماه تا اسفندماه اجرا شد و در سال جاری از 26 مهرماه آغاز و تا پایان اسفندماه ادامه دارد.

زمانی ادامه داد: به دنبال کم تحرکی آحاد مردم به ویژه دانش‌آموزان پیش‎بینی می‎شود در آینده تعدادی زیادی از دانش‎آموزان نه تنها در دویدن بلکه در راه رفتن نیز مشکل داشته باشند.

وی با بیان اینکه چربی از دو سالگی ایجاد می‎شود، گفت: میزان 65 درصد از مشکلات جسمانی را می‎توان با ارتقاء سواد بهداشتی جامعه حل کرد.

استفاده از تمام ظرفیت‎ها برای اجرای المپیاد درون‎مدرسه‎ای

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 6.7 درصد از دانش‌آموزان کوچک قد هستند، افزود: همچنین نیمی از آنها دارای مشکلات ساختار قامتی هستند.

زمانی با بیان اینکه از هر دو دانش‎آموز یک نفر دارای اضافه وزن است، اضافه کرد: میزان 14 درصد از دانش‌آموزان مقطع اول و دوم متوسطه دچار افسردگی هستند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از مدیران مدارس در شهرستان‎ها و مناطق با طرح المپیاد درون‎مدرسه‎ای آشنا شدند، تصریح کرد: از تمام ظرفیت‎های استانی و شهرستانی برای اجرای این طرح باید استفاده کرد.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امید است با استفاده از ظرفیت‎های استان و انجمن‎های مختلف اولیاء، شورای دانش‎آموزی و دبیران گام‎های موثری در این زمینه برای کاهش مشکلات جسمانی و بدنی دانش‌آموزان برداریم.
انتهای پیام/69010/ل30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها