امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113407
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، جامعه شناس برزیلی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه مکزیکی «لا خورنادا» اعلام کرد، «مارینا سیلوا» ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، جامعه شناس برزیلی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه مکزیکی «لا خورنادا» اعلام کرد، «مارینا سیلوا» نامزد ریاست جمهوری برزیل، نامزد دلخواه آمریکا در این کشور می‌باشد.

«امیر صدر» جامعه شناس برزیلی و نویسنده این مقاله معتقد است که در صورت به قدرت رسیدن «سیلوا» به عنوان رئیس جمهور این کشور آمریکای جنوبی، ایالات متحده آمریکا می‌تواند به مدت طولانی در این کشور اهداف خود را گسترش داده و بدین وسیله همچنین در آمریکای لاتین نیز نقش گسترده‌تری را ایفا کند.

«صدر» ضمن حمایت از این فرضیه خود پیش‌بینی می‌کند چندین معیار مختلف در دستور کاری «مارینا سیلوا» رقیب «دیلما روسف» رئیس جمهور کنونی و نامزد ریاست جمهوری این کشور قرار گیرد که از جمله آن‌ها؛ تقویت و گسترش روابط 2 جانبه با آمریکا، ارزیابی اتحاد اقیانوس آرام، نقد قدرت‌های نوظهور (بریکس)، اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی(اوناسور) و شورای دفاع آمریکای جنوبی می‌باشد.

وی همچنین در مقاله خود ضمن تاکید بر اهمیت انتخابات آتی در این کشور آمریکای جنوبی، هشدار داد که «سیلوا» نامزد محبوب آمریکا در برزیل، مخالف مواضع «روسف» رئیس جمهور کنونی این کشور که قصد دارد با انتخاب مجدد خود با تلاش‌های واشنگتن در پی پیشبرد اهداف اقتصادی در آمریکای لاتین مقابله کند، اقدام خواهد کرد.

از سوی دیگر، این تجزیه و تحلیل‌ها یاد‌آور می‌شود که با وجود اینکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا سعی در نزدیک‌تر شدن به برزیل را داشته اما «روسف» همتای برزیلی وی به دلیل جاسوسی ایالات متحده آمریکا در این کشور آمریکای جنوبی به او بی‌اعتماد بوده و تمایلی به گسترش روابط 2 جانبه نداشته است.

در انتها، «صدر» اینگونه بیان می‌کند که بالاخره نتایج آرا تعیین خواهد کرد که آیا برزیل همچنان به عنوان یک متحد اساسی در آمریکای لاتین می‌ماند و یا در غیر این صورت بار دیگر به دست‌نشانده آمریکا در این منطقه تبدیل خواهد شد.

به گزارش فارس، «مارینا سیلوا» سیاستمدار و فعال محیط زیست اهل برزیل است؛ «سیلوا» از سال 2003 تا 2008 میلادی وزیر محیط زیست برزیل بود.

در آوریل 2014 ادواردو «کامپوس» برای انتخابات ریاست جمهوری برزیل اعلام نامزدی کرد و مارینا «سیلوا» را به عنوان معاون خود برگزید اما با مرگ ناگهانی «کامپوس» در سیزدهم اوت در سانحه هواپیمایی، «مارینا سیلوا» به عنوان رهبر حزب سوسیالیست برزیل و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آن کشور، جانشین «کامپوس» شد.

تا‌کنون نظر‌سنجی‌های متعددی در خصوص انتخابات منتشر شده که اکثر این نظرسنجی‌ها حاکی از رقاب بسیار نزدیک و فشرده بین این 2 رقیب اصلی و کشیده شدن انتخابات به دور دوم می‌باشند. طبق اکثر نظرسنجی‌ها «سیلوا» و «روسف» هرکدام حدود 40 تا 42 درصد آرا را در دور اول کسب خواهند کرد و انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.

هشت نامزد تصدی ریاست جمهوری برزیل در انتخابات روز 5 اکتبر (13 مهر) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در صورتی که نامزدی نتواند اکثریت مطلق آرا (50% + 1 رای) را کسب کند، دور دوم انتخابات در 26 اکتبر (4 آبان) برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار