امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11341
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 132
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از پاکستان تودی، کمیسیون نفت و منابع طبیعی مجلس سنای پاکستان به وزارت نفت و منابع طبیعی این کشور دستور داد ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از پاکستان تودی، کمیسیون نفت و منابع طبیعی مجلس سنای پاکستان به وزارت نفت و منابع طبیعی این کشور دستور داد تا به مراحل ساخت خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان سرعت ببخشد و این پروژه را در مدت زمان تعیین‌شده به پایان برساند.
این کمیسیون همچنین توصیه کرد تا احداث تاسیسات تولید برق در بندر گوادر و دیگر مناطق حومه به منظور استفاده از گاز وارداتی از طریق این خط لوله برای تولید برق آغاز شود.
این کمیسیون از دولت پاکستان خواست تا تلاش کند خط‌ لوله انتقال گاز «تاپی» بدون عبور از افغانستان از ایران عبور کند. قرار است خط لوله انتقال گاز «تاپی» از کشورهای ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هند عبور کند.
وزیر نفت پاکستان به این کمیسیون اطمینان داد که خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان تا دسامبر سال 2013 به پایان برسد.
وی افزود: ایران با احداث 250 کیلومتر از این خط لوله در خاک خود، 40 درصد پروژه را تکمیل کرده و گزارش مطالعات امکان‌سنجی و بررسی‌های مسیر احداث خط لوله در خاک پاکستان نیز به پایان رسیده است.
اسناد این پروژه پس از تایید به دولت جدید پاکستان ارائه و عملیات احداث آغاز خواهد شد.
وزیر نفت پاکستان تصریح کرد: شرکت ملی گاز به علت محدودیت‌های مالی نمی‌تواند فعالیت بر روی این پروژه را آغاز کند مگر اینکه این مشکل توسط دولت جدید رفع شود.
عضو هیات مدیره شرکت گاز پاکستان به اعضای این کمیسیون گفت: توافق واردات 700 میلیون مترمکعب گاز از ایران با این کشور به امضا رسیده است. همچنین، ایران پشتیبانی فنی و تجهیزاتی برای احداث این خط لوله در خاک پاکستان را نیز فراهم خواهد کرد.
انتهای پیام/ک  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها