امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113411
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «هلا فلسطین»، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش سرشماری وزارت اسرای فلسطین اعلام کرد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «هلا فلسطین»، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش سرشماری وزارت اسرای فلسطین اعلام کرد که از سال 1967 نزدیک به 266500 نفر در نوار غزه بازداشت‌ شده‌اند و این رقم نسبت به مساحت غزه و تعداد ساکنان آن یک رکورد است و مردم غزه یک سوم کل بازداشت‌ها یعنی 800 هزار نفر در اراضی فلسطین را تشکیل می‌دهند.

وی افزود که ریم صهیونیستی همچنان 400 بازداشتی از نوار غزه در زندان‌های خود دارد و در بین آنها کسانی هستند که از 20 سال پیش اسیر شده‌اند و 22 نفر نیز در خلال عملیات زمینی جنگ اخیر غزه بازداشت شده‌اند.

فروانه تاکید کرد که اسرا همچنان بخش اساسی جنبش «الاسیره» هستند و مبارزه خود در زندان‌های رژیم صهیونیستی را در طی سالیان ادامه داده‌اند و اولین شهید این جنبش «عبدالقادر ابوفحم» بود که درسال 1970 در پی اعتصاب غذا در زندان به شهادت رسید.

وی افزود که خانواده اسرای غزه از سال 2007 تا 2012 یعنی پس از کنترل نوار غزه به دست حماس و بر اثر یک دستور سیاسی اجازه دیدار از فرزندانشان را نداشتند اما در سال 2012 با یک اعتصاب غذای 28 روزه اسرا این طلسم شکسته شد.

فروانه همچنین اعلام کرد که از سال 1967 و بر اثر شکنجه، شلیک گلوله، اهمال پزشکی و یا قتل عمد، 62 اسیر از نوار غزه در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند و این تعداد 30 درصد کل اسرای جنبش الاسیره که 206 نفر هستند، تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/w

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها