امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113418
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نبأپرس» فلسطین، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به نزدیکان خود اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نبأپرس» فلسطین، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به نزدیکان خود اعلام کرده در صورتی‌که طرحش برای برپایی یک دولت مستقل فلسطینی و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی اجرایی نشود، تشکیلات را منحل می‌کند و خودش نیز به صورت رسمی استعفا می‌دهد.

رئیس تشکیلات خودگردان یک طرح 3 مرحله‌ای برای برپایی دولت مستقل فلسطینی در آینده ارائه کرده است و بر سر این طرح با جنبش حماس در راس اولین موضوعات پس از جنگ غزه توافق کرده است.

مرحله اول طرح مزبور شامل اعطای یک فرصت زمانی 4 ماهه به آمریکا برای ترسیم حدود دولت فلسطین و جلب رضایت رژیم صهیونیستی با آن است. پس از آن اگر دو طرف موافق باشند مذاکرات فوری با سقف زمانی مشخص آغاز می‌شود و از رژیم صهیونیستی خواسته می‌شود نقشه مرزهای خود را ارائه دهد اما اگر توافقی در کار نباشد تشکیلات به اتحادیه عرب یا شورای امنیت رجوع خواهد کرد و خواهان عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از اراضی فلسطینی در مدت زمانی مشخص خواهد شد.

مرحله سوم در صورت شکست درخواست عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از اراضی فلسطینی آغاز خواهد شد و در آن صورت تشکیلات خودگردان به سازمان‌ها و دادگاههای بین‌المللی رجوع می‌کند و خواهان محاکمه این رژیم می‌شود.

عباس قصد دارد برای قانع کردن دولت‌های جهان در مورد این طرح به نیویورک رود و در مقدمه این سفر جمعه (دیروز) در دیدار با «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه در پاریس دیدار کرد و بر تشکیل دولت مستقل فلسطینی و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار