امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113420
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه «گاردین» حزب ملی اسکاتلند، کمپین مخالفین را به «شکستن تعهدش» در اعطای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روزنامه «گاردین» حزب ملی اسکاتلند، کمپین مخالفین را به «شکستن تعهدش» در اعطای قدرت بیشتر به اسکاتلند متهم کرد.

حزب ملی اسکاتلند در بیانیه‌اش آورده است که «با هم بهتریم» (کمپین مخالفان استقلال) قول داده بود که «روز بعد از کسب رای «نه» (به استقلال) پیش از پارلمان انگلستان جدول زمانبندی برای برنامه تفویض اختیار پیشنهاد خواهد داد و همه احزاب انگلستان از این حرکت پشتیبانی کردند.»، اما تاکنون هیچ پیشنهادی ارائه نشده است.

«بروس کرافورد» از اعضای حزب ملی اسکاتلند در این باره گفت: «اسکات‌ها با رای روز پنجشنبه گفتند که به تفویض اختیار رای داده‌اند. پس پیشنهاد (جدول زمانبندی تعهد شده) کجاست؟ اینکه کمپین «نه» شامل حزب کارگر، محافظه‌کاران و لیبرال دموکرات‌ها، در برآورده نمودن نخستین تعهدشان شکست خورده‌اند پاسخ خوبی برای ما نیست. اولین بخش سوگند سه رهبر وست مینستر تا به اینجا شکسته شده. نه 55 درصدی که به این (وعده) رای داده‌اند و نه 45 درصدی که (به استقلال) رای آری داده‌اند نخواهند گذاشت این وضع ادامه پیدا کند.»

این در حالیست که «اد میلیبند» رهبر حزب کارگر و «گوردون براون» نخست وزیر پیشین (همین حزب) در کنفرانس امروز حزب متبوعشان در شهر منچستر تاکید کردند «تغییر قانون اساسی در لیست اولویت‌هایشان نیست.» (از اینجا بیشتر بخوانید)

در ادامه، متن کامل پیشنهاد برای برنامه تفویض اختیار را پیش از پارلمان انگلستان از سوی رهبران سه حزب عضو کمپین مخالفین استقلال، منتشر شد. سخنگوی کمپین مخالفین با اشاره به «پیشبرد تعهد اعطای قدرت بیشتر به پارلمان اسکاتلند در جدول زمانی توافق شده» متن پیشنهادی را ارائه کرد.

در پیشنهاد ارائه شده ضمن ابراز خرسندی از نتیجه همه‌پرسی، به این موضوع که مردم اسکاتلند در کنار رای به ماندن در پادشاهی انگلستان به تسهیم منابع و تفویض اختیارات رای داده‌اند، ارائه پیشنهاد رهبران سه حزب اصلی به پارلمان در خصوص تفویض اختیار را به تاریخ 30 اکتبر موکول کرده است و از مشورت‌های گسترده با مردم اسکاتلند، جامعه مدنی و پارلمان این کشور برای انتشار سرفصل توافق تا 30 نوامبر و پیش‌نویس لایحه اسکاتلند جدید تا پایان ژانویه 2015 خبر داده است.

به نظر می‌رسد کسب رضایت اعضای پارلمان انگلستان در تحقق وعده‌های انتخاباتی رهبران این کشور به اسکات‌ها، به چالش جدید پیش روی سیاستمداران انگلیس بدل شده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار