امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113429
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام نظامی ناتو امروز شنبه مدعی شد که نیروهای نظامی روسیه کماکان در خاک اوکراین حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام نظامی ناتو امروز شنبه مدعی شد که نیروهای نظامی روسیه کماکان در خاک اوکراین حضور دارند.

ژنرال فیلیپ بریدلاو،‌ فرمانده ارشد ناتو گفت که «اعتماد کمی به آتش‌بس دو هفته‌ای کنونی در اوکراین دارم.»
این ژنرال آمریکایی در لیتوانی به خبرنگاران گفت: «توافق ماه سپتامبر(در مینسک) تنها اسم آتش‌بس را یدک می‌کشد.»
وی البته با اشاره به توافق اخیر دولت اوکراین و مخالفان ابراز امیدواری کرد که ثبات به منطقه بازگردد.
بریدلاو برای شرکت در نشست افسران ارشد ناتو در لیتوانی به ویلینوس پایتخت این کشور سفر کرده است، از محورهای اصلی این نشست وضعیت اوکراین و روابط با روسیه اعلام شده است.
این افسر ارشد ناتو در حالی این سخنان را بیان کرد که مقامات کی‌یف و استقلال‌طلبان امروز از افزایش مبادله زندانیان در راستای عملیاتی کردن بندهای موافقتنامه مینسک خبر داده بودند.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق و جنوب شرق اوکراین خواستار استقلال از دولت غرب‌گرای کی‌یف هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها