امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113473
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دهمین یادداشت علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اختصاص به جلسه هیات امنا و بیان برخی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دهمین یادداشت علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اختصاص به جلسه هیات امنا و بیان برخی نکات دارد.
در این یادداشت آمده است:

خوشبختانه امروز 29/9/1393 اولین جلسه هیأت امنای نهاد کتابخانه ها به ریاست وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور 9 نفر از ده عضو این هیأت تشکیل شد.

بر اساس ماده 4 آیین ­نامه اجرایی قانون تأسیس و نحوه اداره ی کتابخانه های عمومی کشور جلسات عادی هیأت امناء هر سه ماه یک بار تشکیل می شود. متأسّفانه جلسه قبلی هیأت امناء در مرداد ماه سال 1392 تشکیل شده بود و از آن تاریخ تاکنون این هیأت جلسه‌ای نداشته است.

در دوره جدید با پیگیری‌های انجام شده، اولین جلسه هیأت امناء تشکیل شد. در این جلسه ابتدا گزارش از وضعیت عملکرد گذشته و وضع فعلی نهاد از نظر نیروی انسانی بودجه و امکانات، کمبودهای منابع جهت تأمین مستمر کتابخانه ها، نواقص آزمون های قبلی، وضع پرداخت های نیم درصد درآمدهای شهرداری های سراسر کشور و دیگر مسائل مربوطه ارائه شد. سپس اعضای محترم هیأت امناء به بیان دیدگاههای خود درباره نحوه ی تأمین منابع و رفع کمبودها پرداختند و مقرر شد هیأت امناء از این پس هر سه ماه یک بار تشکیل جلسه دهد تا نقش فعال و موثر در حمایت و نظارت و پشتیبانی از نهاد صورت گیرد. انشاء الله.

همچنین در این جلسه مقرر شد طی جلسات مشترک میان سازمان اسناد و کتابخانه­ ملی جمهوری اسلامی ایران و نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح پیشنهادی نظام جامع و هماهنگ پرداخت حقوق و مزایا به کتابداران تهیه و  جهت تصویب به مراجع قانونی ارائه شود.

2- پس از انتشار بخشنامه کمیته انتصابات در پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابداران عزیز بسیاری مشخصات خود را ارسال کردند که تمامی آنها و بقیه مشخصاتی که تا پایان شهریور ماه سال جاری ارسال شود به کمیته ی انتصابات ارجاع می ­شود.

با توجه به این تجربه قرار شد دیگر بخشنامه‌هایی که اطلاع کتابداران از آنها ضروری است به تدریج در پایگاه اطلاع رسانی نهاد قرار گیرد.

3- آیین­نامه افزایش حقوق کتابداران روستایی تهیه شد که ظرف دو روز آینده به تمامی ادارات کل استانها ابلاغ و همزمان در پایگاه اطلاع رسانی نهاد منتشر می شود.

4- همچنین طرح افزایش و ترمیم حقوق کتابداران انجمنی نیز در دست بررسی است که امیدوارم به زودی نتیجه آن اعلام شود.

5- توزیع اولین محموله نشریات خریداری شده برای کتابخانه‌ها در هفته اخیر آغاز شد و به زودی اولین محموله کتاب نیز که بر اساس نیاز مخاطبان و نظرات سازنده کتابداران عزیز از کتب موجود تهیه شده است به کتابخانه ­ها ارسال می ­شود.

6- یکی از درخواست‌های کتابداران مطالبات مربوط به 2% کسر حقوق صندوق وام بود که با برنامه‌ریزی و پیگیری مدیریت جدید صندوق وام نهاد تا هفته گذشته مطالبات کتابداران مربوط به 6 استان کشور جمعاً به مبلغ 733/166/889/2 ریال به حساب صندوق به ادارات کل واریز شد تا به کتابداران مسترد گردد.

7- پس از طرح بررسی ساعات کار اداری و نوبت های کاری که در دیدار با کتابداران عزیز قم بیان کردم خوشبختانه هم از طریق ایمیل به دبیر کل و هم از طریق پاسخ به نظرسنجی خبرگزاری کتابداری ایران نظرات بسیاری از کتابداران واصل شد که به زودی مورد جمع بندی و تجزیه و تحلیل برای تصمیم گیری منطقی و با رعایت مصلحت کتابداران قرار می گیرد و امیدوارم ظرف دو هفته ی آینده طرح جدید نوبت و ساعت کاری مورد اجرا قرار گیرد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها