امروز : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 10
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11348
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از منابع خبری مصر، «اسامه عبدالله محمد الحسن» امروز چهارشنبه برای دیدار با مسئولان مصری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از منابع خبری مصر، «اسامه عبدالله محمد الحسن» امروز چهارشنبه برای دیدار با مسئولان مصری وارد قاهره شد.

منابع آگاه در این باره گفتند که اسامه عبدالله در قاهره پیامدهای تصمیم اتیوپی برای تغییر مسیر رود نیل به منظور احداث سد النهضه و میزان تاثیرگذاری آن بر سهم دولت سودان و مصر از آب‌های این رودخانه و نیز هماهنگی برای اقدام مشترک دو کشور درباره این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.

مسئولان اتیوپی در یک اقدام ناگهانی از ساعاتی قبل تغییر مسیر رود نیل به منظور احداث سد النهضه را آغاز کرده‌اند در حالی که قرار بود این طرح سپتامبر آینده انجام شود و همین امر خشم سودانی‌ها و مصری‌ها را برانگیخته است.

در همین رابطه انجمن«مصری‌ها علیه ظلم» در فراخوانی از مردم مصر خواست تا در اعتراض به تصمیم اتیوپی برای تغییر مسیر رود نیل برای تاسیس سد النهضه در مقابل سفارت این کشور در قاهره تظاهرات کرده و اخراج سفیر اتیوپی از مصر را خواستار شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار