امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11350
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ریف دمشق، در حالی که بستن کامل جاده‌های ورودی به «برزه» چند روز پیش از آغاز عملیات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ریف دمشق، در حالی که بستن کامل جاده‌های ورودی به «برزه» چند روز پیش از آغاز عملیات نظامی ارتش در این منطقه به یگان‌های ارتش کمک کرد تعدادی از محله های آن را به کنترل خود درآورد، گروه های مسلح مستقر در «برزه» ناتوان تر از آن بودند که حملات منظم و سازماندهی شده انجام دهند و در نتیجه برای آسیب رساندن به یگان های ارتش به طرح هایی روی آوردند که هر بار با شکست روبرو می شد.

در همین راستا، یک منبع میدانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کرد که گروه های مسلح محاصره شده در منطقه «برزه» به روش بمب گذاری گسترده روی آورده تا از پیشروی سریع ارتش جلوگیری کنند، در حالی که نیروهای ارتش تونل های اصلی انتقال اسلحه و مهمات به افراد مسلح را از بین برده و آنها را مجبور کرده که همواره در حالت آماده باش باشند، وضعیتی که هنگام حمله سودی برای آنها ندارد.

به گفته این منبع میدانی، قرار بود عملیات نیروهای ارتش سوریه در منطقه «برزه» طی هفته جاری به پایان برسد به ویژه آنکه طی روزهای نخست پیشروی چشمگیری داشته و توانست دهها پایگاه افراد مسلح را در اماکنی مختلف از بین ببرند.

این منبع میدانی با بیان اینکه منطقه «برزه» به کلی بمب گذاری شده، اعلام کرد که هیچ ساختمان، جاده، مزرعه و پیاده روی در این منطقه وجود ندارد که با بمب های دست ساز در اوزان مختلف بمب گذاری نشده باشند، در نتیجه خنثی کردن این بمب ها زمان زیادی خواهد برد.

منبع مذکور ضمن اعلام اینکه یگان های مهندسی ارتش سوریه عملیات خنثی سازی ده ها بمب دست ساز در منطقه «برزه» را آغاز کرده و نیروهای ارتش نیز از آنها در برابر افراد مسلح حمایت می کنند، تاکید کرد که این مسئله باعث شده در برخی اوقات یک روز کامل وقت نیاز باشد تا نیروهای ارتش بتوانند به خوبی یک خیابان این منطقه را پاکسازی کنند.

به گفته این منبع میدانی، مزرعه های منطقه «برزه» برخی اوقات بدون نیاز به خنثی سازی، شاهد انفجار بدون پیامد جانبی بمب های دست ساز تعبیه شده از سوی گروه های مسلح است، اما با این حال در این مزرعه ها پناهگاه های زیادی وجود دارد و انشعاب های فراوان موجود در آن به افراد مسلح این اجازه را می دهد که به سرعت و البته در چارچوب محاصره نظامی ارتش جا عوض کنند.

منبع مذکور همچنین گفت: طی یک هفته آینده می توان منطقه «برزه» را به صورت کامل و یا دست کم 90 درصد پاکسازی شده و امن دانست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها