امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113504
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 29
محمد جعفر سعیدی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره چگونگی سالم‌سازی ارکان قوه‌قضاییه گفت: این امر نظارت ...

محمد جعفر سعیدی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره چگونگی سالم‌سازی ارکان قوه‌قضاییه گفت: این امر نظارت چندگانه می‌طلبد از جمله نظارت نامحسوس بر عملکرد افراد یعنی هیچ کسی خودش را در حاشیه امنیت مطلق نبیند و مطمئن باشد که از یک‌جایی در معرض دید است، از یک جایی جلویش را خواهند گرفت و در یک‌ جایی باید پاسخگوی رفتارش باشد.

وی افزود: به عنوان مثال در تمام اتاق‌های قضات، دیوان عالی کشور و دادگاه‌های تجدیدنظر و بدوی دوربینی کار گذاشته شود که حتی برداشته شدن برگی از یک پرونده را هم ضبط کند. دوربین برخورد قاضی، بایگان، مدیر دفتر با ارباب رجوع را ضبط و ثبت کند، این می‌تواند یک اهرم بازدارنده باشد.

این حقوقدان ادامه داد: نظارت نامحسوس باید اینگونه باشد که افرادی ناشناس به کار قضات سرکشی کنند و کسی از حضورشان به عنوان بازرس مطلع نشود. اینگونه نباشد که به قاضی تماس بگیرند و بگویند که امروز می‌خواهیم بازرس بفرستیم.

این وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: باید پرونده‌های مختلف به صورت تصادفی به یک مرجعی برود و بررسی شود و این موجب تشویق یا تنبیه می‌شود.

سعیدی‌کیا در خاتمه بیان کرد: قضات ما بسیار سلامت هستند و اغلب ناسلامتی‌ها از پرسنل رده پایین‌تر سر می‌زند. بنابراین نظارت دقیق‌تری را بر عملکرد این گروه باید انجام داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها