امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113506
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، سید محمدرضا حسینی معاون سازندگی و کارآمدسازی ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، سید محمدرضا حسینی معاون سازندگی و کارآمدسازی سازمان بسیج دانشجویی در ارتباط با اردوهای جهادی دانشجویی سال 93 گفت: در این دوره نزدیک به یک هزار اردوی جهادی برگزار شد که جمعاً حدود 40 هزار دانشجوی فعال با حضور در آن به مناطق کم‌تر برخوردار در سرتاسر کشور اعزام شده‌اند.

وی در شرح عملکرد دانشجویان، به فعالیت آنها در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی، بهداشت و درمان، عمرانی، کشاورزی و دام‌پروری، اشتغال‌زایی و جهاد اقتصادی اشاره کرد و افزود: این اردوها تا پایان شهریور ادامه خواهد یافت.

حسینی در تبیین رویکردهای اردوهای جهادی دانشجویی گفت: مدل نقش آفرینی دانشجویان در 4 ضلع برنامه‌ریزی شده‌است، اولین ضلع ورود به بحث فرهنگ سازی است که در این ارتباط می‌توان به فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و کارگروهی و جهادی و همچنین سخت کوشی و ارتقای بهره‌وری اشاره کرد.

معاون سازندگی و کارآمدسازی سازمان بسیج دانشجویی در شرح ضلع دوم رویکردهای اردوها از ایجاد روحیه مطالبه‌گری از مسئولین در دانشجویان یاد کرد و گفت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری، ایجاد روحیه مطالبه‌گری دانشجویان به خصوص در ارتباط با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مطالبه‌منش و اخلاق اسلامی از دیگر سیاست‌های این اردوها است.

وی با اشاره به گفتمان‌سازی در محیط نخبگی و جامعه از آن به عنوان ضلع دیگر این اردوها نام برد و افزود: گفتمان‌سازی در محیط نخبگان و جامعه اعم از مناطق کم برخوردار و شهری با اولویت محیط نخبگی و دانشگاهی از دیگر برنامه‌ها و رویکردهای اصلی ما بوده است که امیدواریم مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی تبدیل به گفتمان رایج و غالب در بین دانشگاهیان شود.

ازدواج آسان و تعدیل نسل، موضوع دیگری بود که حسینی به عنوان آخرین ضلع رویکردهای اردوهای جهادی به آن اشاره کرد و ادامه داد: در این ارتباط  برنامه ریزی‌هایی برای حضور در کرسی‌های آزاد اندیشی، شبکه‌های اجتماعی و مجازی و نقش آفرینی در این موضوع صورت گرفته است.

معاون سازندگی و کارآمدسازی سازمان بسیج دانشجویی از اردوی خط امام(ره) به عنوان برنامه پیش روی این معاونت نام برد و گفت: این اردو با شعار اقتصاد مقاومتی و قدرت درون‌زا در برنامه کاری ما قرار دارد که به نحوی بعنوان برنامه اختتامیه اردوهای جهادی هم در نظر گرفته شده‌است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این برنامه 400نفر از مسئولین سازندگی حوزه‌های بسیج دانشجویی حضور خواهند داشت و از دیگر برنامه‌های اصلی این اردو می‌توان به بحث‌هایی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و موضوعاتی مانند، مدل‌های بازاریابی و اشتغال‌زایی جهادی، ابعاد و اهمیت بحث جمعیت و همچنین سیاست‌های استعماری در بحث جمعیت و سبک زندگی  اشاره کرد.

وی به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی گروه‌های جهادی در ذیل این اردو اشاره کرد و در تبیین برنامه‌های این نمایشگاه افزود: از جمله برنامه‌های این نمایشگاه اشاره به الگوهای فرهنگی در اقتصاد مقاومتی و همچنین مدل‌های اشتغال‌زایی است.

معاون سازندگی بسیج دانشجویی در ادامه به رونمایی از سه کتاب پیرامون اردوهای جهادی در این اردو اشاره کرد و عنوان داشت: در این برنامه از کتابی به نام«کبوتران رحمت» نوشته اسماعیل احمدی رونمایی خواهد شد که شامل خاطرات تلخ و شیرین اردو های جهادی است.

حسینی در پایان با اشاره به حضور آیت الله قرهی، سردار نقدی، سردار عزیزی، حیدری در این اردو گفت: این اردو در اردوگاه فرهنگی سیدالشهداء آبعلی ، به مدت سه روز از چهارشنبه 2 مهر آغاز و تا جمعه 4 مهر 93ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها