امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11354
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 234
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بارنابا ماریال بنجامین» وزیر اطلاع رسانی سودان جنوبی در واکنش به تهدید عمر البشیر علیه جوبا در ادامه حمایت ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بارنابا ماریال بنجامین» وزیر اطلاع رسانی سودان جنوبی در واکنش به تهدید عمر البشیر علیه جوبا در ادامه حمایت از شورشیان سودان اعلام کرد: ما توافق کردیم که فضای جدیدی را برای گفت‌وگوها ایجاد کنیم و قصد نداریم به نقطه شروع این گفت‌وگوها باز گردیم.

وی ادامه داد: نفت منفعتی برای هر دو کشور سودان و سودان جنوبی است و اگر خط انتقال نفت بسته شود دو کشور از منبع درآمدی که اقتصاد آنها را تقویت می‌کند محروم می‌شوند.

بنجامین افزود: ما واقعا از جنبش خلق شاخه شمال حمایت نمی‌کنیم هرگز این کار را نمی‌کنیم چون به نفع دو کشور نیست.

عمر البشیر، رئیس جمهور سودان دوشنبه گذشته در مراسم جشن آزادسازی شهر ابوکرشولا از چنگ شورشیان تهدید کرد که چنانچه جوبا از شورشیان سودان حمایت کند خط لوله انتقال نفت سودان جنوبی به بندر سودان را به طور کامل می‌بندد.

هیئتی از مقامات سودانی اخیرا در سفر به جوبا، پایتخت سودان جنوبی تاکید کردند که برخی فرماندهان نظامی در سودان جنوبی از شورشیان سودان حمایت می‌کنند.

رئیس جمهور سودان جنوبی نیز وعده داد که در این باره تحقیق می‌کند.

شورشیان جبهه انقلابی که جنبش خلق شاخه شمال نیز از زیر مجموعه‌های آن است ماه گذشته با پیشروی به سوی شهر ام روابه در کردفان شمالی آنجا را به اشغال خود درآوردند اما پس از ساعت‌ها با مداخله نیروهای ارتش عقب نشینی کردند و با این وجود شهر ابوکرشولا در کردفان جنوبی را در اشغال خود نگاه داشته بودند.

نیروهای مسلح سودان طی دو هفته اخیر در نبردی سنگین با شورشیان دوشنبه گذشته اعلام کردند که ابوکرشولا از شورشیان باز پس گرفته شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها