امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113546
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص توافق سیاسی در افغانستان بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص توافق سیاسی در افغانستان بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد.

«جمهوری اسلامی ایران از حصول توافق سیاسی به عمل آمده بین دکتر اشرف غنی احمد زی و دکتر عبدالله عبدالله نامزدهای محترم ریاست جمهوری افغانستان برای تشکیل دولت وحدت ملی استقبال می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور همسایه و حامی دائمی افغانستان؛ همواره از صلح، ثبات و امنیت در سایه تشکیل دولت فراگیر و قوی با مشارکت همه اقوام و گروههای این کشور حمایت به عمل آورده است. بر این اساس، توافق اخیر را نشانه بلوغ سیاسی بالای نخبگان و مردم افغانستان ارزیابی کرده و آن را نشانه ظرفیت و توانمندی فراوان جامعه افغانستان برای برون رفت از مشکلات داخلی می‌داند. تجربه سالیان گذشته به مردم افغانستان آموخته است که حفظ وحدت و همدلی میان اقوام مختلف؛ رمز موفقیت آنها در اداره کشور است.

امید می‌رود توافق حاصله؛ با درایت و هوشیاری دولت جدید افغانستان از پایداری لازم برخوردار شده و نتایج مثبت آن؛ زمینه ساز تحکیم امنیت؛ آرامش و رشد و شکوفایی همه جانبه افغانستان را فراهم سازد. 

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر سیاست اصولی خود مبنی بر حمایت از یکپارچگی و توسعه در افغانستان، آمادگی خود را برای همکاری با دولت جدید افغانستان و گسترش مناسبات بین دو کشور در ابعاد مختلف اعلام می‌دارد.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها