امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113547
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه کوجی هاندا پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی و اعضای کارگروه هماهنگ‌کننده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه کوجی هاندا پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی و اعضای کارگروه هماهنگ‌کننده اجرایی برنامه کشاورزی پایدار با راهبرد IPCM که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی ترتیب یافت، اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه و تحقق اهداف طرح‌های مربوطه در این زمینه مستلزم صرف زمان است و یک شبه نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وی با اشاره به مذاکرات نخست وزیر ژاپن با ریاست جمهوری ایران در خصوص احیای دریاچه ارومیه در یک سال گذشته، گفت: بر اساس این مذاکرات، توافق شد تا دولت ژاپن در زمینه احیای دریاچه ارومیه مشارکت‌های لازم را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

هاندا با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از روند اجرای پروژه مربوطه و نحوه پیشرفت آن، گفت: تاکنون مراحل اجرای پیشرفت و درصد پیشرفت آن قابل رضایت و امیدوارکننده بوده است.

وی با اشاره به اینکه احیا و نجات دریاچه ارومیه یک شبه میسر نمی‌شود، گفت: با توجه به گام‌های موثر برداشته شده در این زمینه، نسبت به تحقق اهداف و برنامه‌های موجود خرسندیم.

سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران از حمایت‌های U.N.D.P. در راستای اجرای طرح‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه تقدیر کرد و افزود: علاوه بر همکاری‌های چندجانبه ژاپن در زمینه احیای دریاچه ارومیه، موسسه جایکای ژاپن نیز همکاری دوجانبه‌ای با آذربایجان غربی در راستای احیای دریاچه ارومیه داشته است.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود موسسه جایکای ژاپن مذاکراتی را با سازمان حفاظت از محیط زیست و ستاد احیای دریاچه ارومیه در مورد 24 راهکار مصوب داشته باشد تا همکاری‌های جایکا در این زمینه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

هاندا به ظرفیت‌های بالای آذربایجان غربی در زمینه گردشگری اشاره کرد و افزود: آذربایجان غربی سرشار از میراث فرهنگی و منابع طبیعی است که می‌توان از پتانسیل‌های گردشگری آن بیش از پیش بهره برد.

سفیر ژاپن در ایران و هیئت همراه از روز گذشته وارد آذربایجان غربی شده و از منطقه آزاد تجاری ماکو و مجموعه تاریخی قره‌کلیسای چالدران بازدید کرده‌اند.

گفتنی است بازدید از پارک ملی دریاچه ارومیه و روستاهای طرح کشاورزی پایدار از دیگر برنامه‌های امروز سفیر ژاپن و معاون هماهنگ‌کننده مقیم دفتر برنامه توسعه سازمان ملل در سفر خود به آذربایجان غربی عنوان شده است.

انتهای پیام/61006/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها