امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11357
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شماری از افراد مسلح دیروز سه‌شنبه جاده منتهی به فرودگاه شهر سبها در جنوب لیبی را در اعتراض به ربوده شدن یکی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شماری از افراد مسلح دیروز سه‌شنبه جاده منتهی به فرودگاه شهر سبها در جنوب لیبی را در اعتراض به ربوده شدن یکی از فرماندهان شبه‌نظامیان این کشور بستند.

یکی از اعضای شورای محلی سبها گفت: افراد مسلح جاده منتهی به فرودگاه را در 800 کیلومتری جنوب طرابلس مسدود کردند و خواستار اقدام دولت برای آزادی المهدی فرمانده خود شدند که دوشنبه گذشته در طرابلس ربوده شد.

المهدی از اعضای قبیله توبوس و فرمانده شبه‌نظامیانی است که در سال 2011 با رژیم معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی جنگ می‌کردند، روز دوشنبه در هتلی در طرابلس ناپدید شده است.

قبیله توبوس دولت را به دست داشتن در ربودن المهدی متهم کرده است.

این در حالی است که وزارت کشور لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ ارتباطی با موضوع ناپدید شدن المهدی نداشته است و هر گونه آدم‌ربایی و دستگیری غیرقانونی افراد را محکوم می‌کند.

اعضای قبیله سیاهپوست توبوس که در لیبی، شمال چاد و نیجر زندگی می‌کنند، از فوریه گذشته در بسیاری از درگیری‌های خونبار با قبایل محلی جنوب لیبی به‌ویژه در کفرا و سبها مشارکت داشته‌اند.

پس از سقوط رژیم معمر قذافی و با گسترش سلاح‌های غیرقانونی در دست غیرنظامیان، آدم‌ربایی و شکنجه در لیبی زیاد شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها