امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113576
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که به منظور شرکت در هفتمین دور مذاکرات ایران و ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که به منظور شرکت در هفتمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ (آلمان، فرانسه، انگلستان،‌روسیه، آمریکا و چین) درباره راه‌حل جامع هسته‌ای در نیویورک به سر می‌برد، دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) رایزنی‌هایی را با هیأت‌‌های 1+5 داشت.

روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه رایزنی‌ها در هفتمین دور مذاکرات به گفت‌وگو پرداختند و علاوه بر آن سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز گذشته با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

نشست چهارجانبه معاونان وزیر خارجه ایران و نمایندگان سه کشور اروپایی در ۱+۵ نیز شب گذشته مشترکا برگزار شد.

براساس این گزارش رایزنی‌ها امروز نیز در نیویورک در جریان است و قرار است رایزنی‌های دوجانبه با هیأت‌های آمریکا، روسیه و چین به صورت جداگانه برگزار شود.

هفتمین دور مذاکرات جامع پیش از ظهر جمعه ۲۸ شهریور ماه در شهر نیویورک آغاز شد.

ایران و ۱+۵ درباره راه‌حل جامع هسته‌ای تاکنون شش بار در شهر وین به گفت‌وگو نشستند.

وزرای امور خارجه ایران و گروه ۱+۵ به همراه کاترین اشتون سوم آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۲) در شهر ژنو درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند که این توافقنامه ۳۰ دی ماه وارد مرحله اجرا شد و پس از آن مذاکرات برای دستیابی به را‌ه‌حل جامع هسته‌ای آغاز شد.

در ششمین دور مذاکرات در وین و زمانی که مشخص شد نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر ماه ۱۳۹۳) تمدید شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها