امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113595
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
  به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر روز یکشنبه پایتخت یمن در حالی که پیش از آن دو روز ناآرام را به خود دیده بود بار ...

 
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر روز یکشنبه پایتخت یمن در حالی که پیش از آن دو روز ناآرام را به خود دیده بود بار دیگر به میدان درگیری نیروهای ارتش با انقلابیون یمن تبدیل شد.

درحالی که شنبه شب جمال بن عمر نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن از توافق سیاسی میان دولت و انقلابیون خبر داده بود بازهم درگیری‌ها ادامه یافت و انقلابیون یمن توانستند ساختمان دولت، مقر فرماندهی لشگر اول زرهی ارتش و دانشکده الایمان را تحت کنترل خود درآورند.

رسانه‌ها گزارش دادند که قرار بوده شنبه شب این توافق امضا شود اما بازهم مانند دفعات پیشین امضای توافق به بعد موکول شد؛ اما سرانجام عصر یکشنبه پس از ورود نمایندگان حوثی‌های یمن برای گفت‌وگو به پایتخت این کشور در راستای پایان بحران سیاسی «محمد سالم باسندوه» نخست وزیر یمن از سمتش استعفا کرد.

در همین زمان منابع وابسته به جنبش انصارالله خبر دادند که کمیته های مردمی کنترل ساختمان فرماندهی کل نیروهای مسلح در منطقه التحریر در مرکز صنعاء را در دست خود گرفتند تا دولت بیش از پیش برای پذیرش توافق با انقلابیون تحت فشار قرار گیرد. 

نخست وزیر یمن رسما استعفا کرد

انصارالله برای امضای توافقنامه وارد صنعا شد

  تا اینکه سرانجام شبکه تلویزیونی الجزیره خبر داد که نمایندگان جنبش انصارالله یمن پس از برگزاری نشستی با رئیس جمهور این کشور در مقر ریاست جمهوری، توافقنامه برای حل بحران این کشور را امضا کردند.
پس از این بود که مقامات جنبش انصارالله یمن اعلام کردند که ساختمان‌های دولتی به پلیس تحویل داده شد تا به نوعی چراغ سبز انصارالله به دولت نشان داده شود.
براساس گزارش رسانه‌ها تشکیل دولت جدید و بازنگری در خصوص تقسیم‌بندی مناطق» اصلی‌ترین بندهای توافق میان دولت و انصارالله با میانجیگری سازمان ملل بود. همچنین «استعفای دولت، کاهش قیمت فرآورده‎های نفتی و توقف فوری تیراندازی‌ها در صنعا» نیز شامل بندهای توافقنامه در یمن برای حل بحران این کشور عنوان شد.

پس از این عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن در نشست خبری برای امضای توافق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به توافق نهایی با انصارالله رسیده گفت: این توافق ما را به سمت سازندگی کشور سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه توافق تاریخی با تلاش‌های بین المللی محقق شد و افزود: از همه طرف‌های سیاسی می‌خواهیم که برای بندهای توافق وارد عمل شوند.

جمال بن عمر هم در این نشست خبری با بیان اینکه رئیس جمهور یمن در حال مشورت برای تشکیل کابینه تکنوکرات طی چند ماه آینده است، افزود: دولت فعلی تا زمان تشکیل کابینه جدید، روند پیشبرد امور را بر عهده خواهد داشت.

بن عمر با بیان اینکه قیمت سوخت سه هزار ریال تعیین شده است، تاکید کرد که توافقنامه امضا شده بین جنبش انصار الله و حکومت شامل بسته‌ای از تصمیمات اقتصادی است.
 

الجزیره: انصارالله و دولت یمن به توافق رسیدند

جزئیات توافقنامه انصارالله و رئیس‌جمهور یمن

رئیس جمهور یمن:به توافق نهایی رسیدیم

 به واقع این توافق در صورت پایبندی دولت صنعا می‌تواند تا حد زیادی به بحران سیاسی در این کشور پایان دهد اما در صورتی که بار دیگر این توافق هم همانند توافقات گذشته با سیاسی کار دولت صنعا و دخالت‌های برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس عملی نشود می‌تواند انتشار داشت که موج جدیدی از اعتراضات در این کشور آغاز شود که دیگر هدف تنها سرنگونی دولات نخواهد بود بلکه رژیم حاکم را هدف قرار خواهد داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها