امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113602
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه 30 شهریور) مجلس شورای اسلامی و در نشست خبری فراکسیون دفاع مقدس با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این جلسه برای مشخص شدن اهداف و برنامه‌های تشکیل فراکسیون دفاع مقدس و اقداماتی که قرار است به مناسبت این هفته از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس صورت گیرد برگزار شده است.

وی با بیان اینکه هدف این فراکسیون نوعی الهام‌گیری از حرکت حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: در حقیقت در این بین خود را نسبت به کسانی که 8 سال از کشورمان دفاع کردند و علاقه‌مندانه به میدان جنگ رفتند، مسئول و متعهد دانستیم.

رئیس فراکسیون دفاع مقدس یادآور شد: این فراکسیون بنا به درخواست بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ و گسترش این فرهنگ تشکیل شد که در ابتدای کار اقدام به عضوگیری در این فراکسیون کرد.

افتخاری خاطرنشان کرد: حدود 20 نفر از نمایندگان عضو این فراکسیون هستند که پس از این اقدام فراکسیون دفاع مقدس اعلام موجودیت کرد و همواره در تلاش بود تا اساسنامه خود را براساس اساسنامه بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تنظیم کرده، زیرا این اساسنامه مبتنی بر تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: جلسات شورای مرکزی در ابتدا تشکیل شد و کارگروه‌های مختلفی اعم از کارگروه تقنین، نظارت و ارزیابی مشخص شدند که هر کدام شرح وظایف خاص خود را داشتند، در این زمینه جلسات کارگروه‌ها هر 15 روز یک‌بار و شورای مرکزی نیز ماهی یک‌بار جلساتی برای هماهنگی و پیشرفت کارها برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه بازدید از برخی آسایشگاه‌ها از برنامه‌های فراکسیون دفاع مقدس است، گفت: حضور در یادواره‌های شهدا در استان‌های مختلف و برنامه‌ریزی و هماهنگی با مسئولان بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برای تدوین برنامه ششم توسعه و همچنین پیشنهاداتی درخصوص بودجه سال 94، در دستور کار است.

افتخاری تصریح کرد: امروز نیز نمایشگاهی با همکاری فراکسیون دفاع مقدس و رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در مجلس برگزار شد که رئیس مجلس شورای اسلامی در آن شرکت داشت، همچنین قرار است نمایشگاهی نیز از نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی برای آشنایی کودکان و نوجوانان از مقاومت‌های 8 سال دفاع مقدس نیز افتتاح شود.

وی ادامه داد: در این راستا قرار است نشستی نیز با دکتر لاریجانی، برخی روسای کارگروه‌ها و رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برگزار کنیم تا بتوانیم اهداف خود را به خوبی پیش ببریم.

رئیس فراکسیون دفاع مقدس با بیان اینکه فراکسیون دفاع مقدس به دنبال ثبت و ضبط آثار دفاع مقدس است، تصریح کرد: در مجلس فراکسیون ایثارگران تشکیل شده است که بیشتر دغدغه رفع معضلات ایثارگران و جانبازان را دارد، اما فراکسیون دفاع مقدس درصدد ثبت و ضبط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است.

نماینده تهران با اشاره به برنامه‌های بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس عنوان کرد: رژه و به نمایش گذاشتن اقتدار و توانمندی‌های نیروهای مسلح، روز سربازان و جوانان علم و فناوری و گرامیداشت این جوانان، دفاع همه‌جانبه بصیرت و اقتصاد مقاومتی، گرامیداشت زنان ایثارگر که اسوه‌های مقاومت هستند، فرهنگ اسلامی و نکوداشت جهادگران و پیشکسوتان و همچنین وحدت ملی در استکبارستیزی از برنامه‌های این هفته حفظ بنیاد ارزش‌های دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها