امروز : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 20
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113610
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی وضعیت صنعت ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی وضعیت صنعت آلومینیوم کشور و چالش‌ها و راهکارهای ممکن برای اصلاح آن اعلام کرد: صنعت آلومینیم به عنوان یکی از مهمترین صنایع استراتژیک در جهان شناخته می‌شود که همین امر منجر به تولید این فلز در اکثر کشورهای پیشرفته، با وجود نداشتن مزیت در تولید، شده است.

ایران با داشتن بیش از 475 هزار تن ظرفیت تولید آلومینیم، اقدام به تولید این فلز مهم و استراتژیک کرده است، اما عدم توجه به تأمین انرژی پایدار مورد نیاز این صنعت، همچون عدم رسوب تکنولوژی روز دنیا در تولید آلومینیم در ایران و عدم توجه به کشف ذخایر جدید و اقتصادی بوکسیت در ایران یا مشارکت در استخراج ذخایر بوکسیت در دیگر کشورها، عملا صنعت آلومینیم در ایران را با بحران مواجه ساخته است.

تصور آینده روشن برای صنعت آلومینیم در ایران بدون توجه به تأمین مواد اولیه، تأمین برق پایدار و رقابتی و بهسازی صنایع آلومینیم (برای کاهش آلایندگی و مصرف برق) غیرممکن خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار