امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11362
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دو نیروی صاعقه لیبی در حمله نارنجکی از سوی گروهی ناشناس در بنغازی زخمی شدند. رسانه‌های لیبی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دو نیروی صاعقه لیبی در حمله نارنجکی از سوی گروهی ناشناس در بنغازی زخمی شدند.

رسانه‌های لیبی اعلام کردند که افراد ناشناس امروز چهارشنبه یک بمب دست‌ساز را به سوی گشتی وابسته به نیروهای ویژه ارتش موسوم به نیروهای صاعقه لیبی در میدان الدوران در ورودی شرقی بنغازی پرتاب کردند که به زخمی شدن دو تن از این نیروها منجر شد.

نیروهای صاعقه نیز اعلام کردند که افراد ناشناس سوار بر یک خودروی شخصی بمب دستی را به سوی یک خودروی گشتی پرتاب کردند که به زخمی شدن دو تن از نیروها منجر شد و حال یکی وخیم است.

نیروهای نظامی ارتش لیبی موسوم به صاعقه، به علت شرایط بد امنیتی شهر بنغازی، و نبود پلیس حرفه‌ای در این شهر، وارد عمل شدند.

بعد از انفجار قوی که سه هفته پیش در نزدیکی بیمارستان الجلاء بنغازی به وقوع پیوست و منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شد، دولت و پارلمان لیبی نیروهای صاعقه متشکل از 16 هزار نیروی رزمی را در بنغازی مستقر کردند که در واحدهای نظامی پخش شدند و اکنون مشغول به کار هستند.

شهر بنغازی مهد قیام مردم لیبی در سال 2011 از حدود یک سال پیش شاهد حملات به هیئت‌های دیپلماتیک و یا نیروهای امنیتی است.

هیچ طرفی مسئولیت این حملات را برعهده نمی‌گیرد اما دولت لیبی بقایای نظام سابق معمر القذافی را در پس این حملات می‌داند.

دولت لیبی همچنان نتوانسته است با پدیده گسترش سلاح در دست غیرنظامیانی که با نظام قذافی جنگ کرده بودند مقابله کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها