امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۴:۳۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11363
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد»، دولت امارات عربی متحده، امروز، دومین رآکتور هسته‌ای خود را برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد»، دولت امارات عربی متحده، امروز، دومین رآکتور هسته‌ای خود را برای تولید انرژی راه‌اندازی می‌کند.

این رآکتور، بخشی از 4 رآکتور هسته‌ای امارات برای کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

«محمد الحمدی» مدیر عامل شرکت انرژی اتمی امارات (ENEC) پیش از این گفته بود: انرژی هسته‌ای یکی از روش‌هایی است که امارات برای نشان دادن تعهدش به محیط زیست آن را به کار خواهد گرفت، زیرا نیروگاه‌های هسته‌ای در طول فعالیتشان تقریبا هیچ گاز کربنی تولید نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه «اگر چهار نیروگاه هسته‌ای‌مان تا سال 2020 برق تولید کنند، می‌توانیم 5600 مگاوات برق با کربن پایین به شبکه برق خانگی تحویل دهیم» افزود که این نیروگاه‌ها از تولید سالانه 12 میلیون تن کربن اجتناب خواهند کرد.

هیئت انرژی هسته‌ای در امارات اعلام کرد که عملیات ریختن بتن در رآکتور هسته‌ای دوم، طی مراسمی با حضور «سانگ جیک یون» وزیر صنایع و بازرگانی کره جنوبی صورت گرفت.

امارات که یکی از بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای در جهان است در دسامبر 2009 قرارداد ساخت چهار نیروگاه هسته‌ای را به یک کنسرسیوم کره‌ جنوبی به رهبری شرکت برق کره (کپکو) داد تا نیاز روزافزون خود به برق را تامین کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار