امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113636
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد پیشنهاد جدید

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد پیشنهاد جدید آمریکایی‌ها مبنی بر حذف اتصالات میان‌بخشی از سانتریفیوژهای ایران گفت: این طرح بسیار مسخره است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر برخوداری از 190 هزار سو افزود: احتمال دارد با تغییر نسل سانتریفیوژها معادله جدیدی میان تعداد سانتریفیوژها با واحد سو برقرار شود.

حقیقت‌پور درخواست آمریکایی‌ها را نوعی زیاده‌خواهی عنوان کرد و گفت:‌ پیشنهاد جدید آمریکایی‌ها صنعت هسته‌ای ما را به دکور و ویترین تبدیل می‌کند.

وی با توصیه به آمریکایی‌ها برای پذیرش واقعیت بیان کرد: 190 هزار سو صرفاً برای یک نیروگاه هزار مگاواتی است در حالی که طبق برنامه ما باید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای داشته باشیم.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این به این معنی است که باید 20 ضربدر 190 هزار سو فراهم کنیم، اما ما فعلاً حداقل درخواست را مطرح کرده‌ایم و پیشنهاد آمریکایی‌ها به این معنی است که ما از غنی‌سازی صنعتی به سمت غنی‌سازی R&D برویم یعنی صرفاً در حد پروژه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها که دانش آن از ذهن دانشمندان ما فراموش نشود.

حقیقت‌پور با تأکید مجدد بر لزوم کنار گذاشتن خوی تمامیت‌خواهانه آمریکایی‌ها گفت:‌در این صورت می‌توان به موفقیت مذاکرات امیدوار بود چرا که ما نیز هیچ چیز فراتر از قانون نمی‌خواهیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها