امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113642
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، غلامعلی حسنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی اظهار کرد: طرح ترافیکی ویژه بازگشایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، غلامعلی حسنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی اظهار کرد: طرح ترافیکی ویژه بازگشایی مدارس همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در 25 شهر استان قزوین به اجرا در می‌آید.

وی افزود: به همین منظور عوامل انتظامی پلیس راهور استان پیش از به صدا درآمدن زنگ شروع مدرسه تا ساعت 8:00 صبح در حوالی مدارس مستقر و مشغول انتظام‌بخشی ترافیکی به معابر هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین با بیان اینکه تمرکز عوامل انتظامی در این طرح بر مدارس و تقاطع‌های مهم شهرهاست، ادامه داد: موضوع سرویس مدارس نیز از چند ماه پیش با شهرداری، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و آموزش و پرورش مطرح و نرخ تعرفه آن از شورای اسلامی شهر دریافت شده است که هم‌اکنون در اختیار مدارس قرار دارد.

حسنی عنوان کرد: با توجه به اینکه مدیران مدارس بر فعالیت سرویس‌ها نظارت می‌کنند، امکان دریافت مبلغی بیش از حد معین، از سوی رانندگان وجود ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین خاطرنشان کرد: تلاش شده است تا از تاکسیرانان که صلاحیت آنان پیش از این مورد تأیید قرار گرفته، برای سرویس مدارس استفاده شود و از آنجا که راننده سرویس مدرسه به تعداد مدارس دخترانه وجود ندارد، بانوانی که از قبل سابقه رانندگی داشته‌اند به این کار گماشته می‌شوند.

وی با بیان اینکه آموزش رانندگان سرویس مدارس در روزهای نخست سال تحصیلی طی چند جلسه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: آموزش دو تا سه نفر از دانش‌آموزان در هر شیفت تحصیلی به عنوان پلیس‌یار نیز به ویژه در مدارسی که درب آن‌ها به سمت خیابان گشوده می‌شود، در دستور کار قرار دارد؛ به طوری که هر یک از آنان جلیقه، سوت و پرچم دریافت می‌کنند و فرامین پلیس‌یاران ضمانت اجرایی دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین یادآور شد: آموزش همیاران پلیس در طول سال تحصیلی برای تعطیلات نوروز یا دیگر ایام تعطیل با هدف تذکر قوانین راهنمایی و رانندگی به رانندگان وسایل نقلیه از سوی دانش‌آموزان نیز از دیگر برنامه‌های پلیس راهور استان است.

حسنی اظهار امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های یاد شده بستر مناسب و سالمی برای ورود دانش‌آموزان به مدارس و تحصیل آنان فراهم شود.

انتهای پیام/77011/ط30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار