امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113647
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست خبری خود گفت:‌ در 6 ماهه ابتدای سال جاری 175 هزار موادفروش و ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست خبری خود گفت:‌ در 6 ماهه ابتدای سال جاری 175 هزار موادفروش و معتاد توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شده است که این مدت مشابه سال گذشته 127 هزار نفر بوده‌ است که رشد 36 درصدی دستگیرشدگان را نشان می‌دهد.

وی افزود: از بین این 175 هزار نفر 40 هزار نفر معتاد پرخطر و 135 هزار نفر قاچاقچی بوده‌اند.

مؤیدی با اشاره به اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر فقط جمع‌آوری معتادان را دنبال می‌کند، گفت: نیروی انتظامی براساس رسالت و وظیفه‌اش مأمور برخورد با قاچاقچیان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد:‌ از مجموع 240 تن کشفیات 75 درصد آن در مرز و حاشیه مرزی بوده و مابقی آن در داخل کشور اتفاق افتاده است پلیس مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند که مبارزه و درگیری‌ها را به سمت مرز و حاشیه مرزی ببرد که هزینه کمتری برای کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: تعداد عملیات‌ انجام شده در 6 ماهه ابتدای سال جاری 650 عملیات بوده است که از این بین نزدیک به 90 درصد آنها منجر به درگیری مسلحانه شده و این آمار نسبت به 6 ماهه سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است.

سردار مؤیدی اظهار داشت: تعداد تلفات قاچاقچیان مسلح که دهها نفر از نیروهای خودی و شهروندان را شهید کرده بودند نزدیک به 60 نفر می‌رسد که نسبت به 6 ماه ابتدای سال گذشته 32 درصد افزایش داشته و شاهد زخمی شدن 60 درصد از قاچاقچیان هم بودیم. همچنین 8 نفر از نیروهای پلیس به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها