امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113652
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست خبری با اشاره به آمار کشف انواع مواد مخدر، گفت:‌ در 6 ماهه اول ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی در نشست خبری با اشاره به آمار کشف انواع مواد مخدر، گفت:‌ در 6 ماهه اول امسال 190 تن تریاک کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است. همچنین 34 تن حشیش کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد:‌ 3.5 تن مرفین در 6 ماهه سال جاری کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش دارد. همچنین 4.5 تن هروئین کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش را نشان می‌دهد و کمتر از یک تن شیشه کشف شده که 35 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشفیات سایر مواد مخدر را نزدیک به 7 تن اعلام کرد که نسبت به 6 ماهه ابتدای سال گذشته 34 تن کاهش داشته است.

مؤیدی بیشترین کشفیات را متعلق به استان کرمان با 50 تن دانست و هرمزگان، مرزبانی جمهوری اسلامی و سیستان و بلوچستان را در رتبه‌های بعدی کشف مواد مخدر خواند.

وی درباره آشپزخانه‌های تولید مواد مخدر، گفت:‌ در سال گذشته 230 آشپزخانه تولید مواد مخدر از نوع صنعتی کشف شد که امسال این آمار به 110 آشپزخانه رسیده است و بیانگر کاهش 53 درصدی تولید مواد مخدر از این طریق است.

مؤیدی ادامه داد: در بحث حجاج تاکنون یک مورد گزارش از ورود مواد مخدر توسط حجاج در عربستان نداشته‌ایم نداشته‌ایم و از خروج افرادی که مواد حمل می‌کنند ممانعت صورت می‌گیرد. همچنین تا به امروز هیچ موردی از زائران حج تمتع هم کشف نشده است.

وی درباره نشست کشورهای حاشیه دریای خزر در روسیه، اظهار داشت: کارکرد جمهوری اسلامی ایران در دنیا یک شاخص و میزان محسوب می‌‌‌شود. خیلی از کشورها در تلاشند تا از این شاخص الگو بگیرند.

مؤیدی ادامه داد: نشست کشورهای حاشیه دریای خزر با حضور 5 کشور در روسیه برگزار شد و هدف آن این بود که با همکاری و همفکری بتوانند از آسیب‌های منطقه‌ای مواد مخدر بکاهند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: نشست دو جانبه با روسیه داشتیم و همچنین با آژانس مبارزه با مواد مخدر تعامل خوبی داریم و تلاش می‌کنیم با روسیه نقش تأثیرگذار در بحث مواد مخدر افغانستان داشته باشیم.

مؤیدی درباره میزان رضایت پلیس مبارزه با مواد مخدر از عملکرد قوه قضاییه در برخورد با مواد فروشان، گفت: در بحث خرده‌فروشان رضایت پلیس مواد مخدر از عملکرد قوه قضاییه در برخی از شهرستان‌ها آنگونه که باید جلب نشده است ولی در بحث مواد فروشان کلان و پرونده‌های کلان مواد مخدر قوه قضاییه بسیار خوب عمل کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها