امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113656
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، محمدرضا مشایخی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از بهورزان نمونه این شهرستان اظهار داشت: مرکز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، محمدرضا مشایخی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از بهورزان نمونه این شهرستان اظهار داشت: مرکز بهداشت شهرستان جیرفت، 229 هزار نفر را زیرپوشش دارد که 133 هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت و بیمه روستایی هستند.

وی با اشاره به وجود 106 خانه بهداشت با فعالیت 168 بهورز در شهرستان جیرفت بیان داشت: 480 نفر در مرکز بهداشت جیرفت ارائه خدمت می‌کنند و 24 بهورز دانش‌آموز در مرکز آموزش بهورزی در حال آموزش هستند که به زودی دوره کارورزی را در خانه‌های بهداشت می‌گذرانند.

مشایخی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه بهداشت شهرستان جیرفت طی پنج ماه گذشته افزود: مهم‌ترین کار انجام گرفته در این زمینه تعمیر و تجهیز آزمایشگاه مرکزی جیرفت بوده که با اعتبار بیش از 240 میلیون تومان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه خانه بهداشت روستای سرونی بعد از چهار سال اختلاف با صاحب زمین بازگشایی شد و خانه بهداشت از محل استیجاری به این مکان منتقل شد، تصریح کرد: مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق بلوک، ده‌پیش علیا و قلعه‌نو تعمیر و تجهیز شد و این اقدامات در مرکز بهداشتی و درمانی دهنو فتح‌المبین در حال انجام است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت با اشاره به تجهیز تمام مراکز بهداشتی شهرستان جیرفت به وسایل سرمایشی و وسایل رفاهی منزل پزشک گفت: در ارتباط با بهداشت محیط در سال جاری، 5 هزار و 130 کیلوگرم مواد فاسد از سطح شهر جمع‌آوری و معدوم و 56 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شده است.

مشایخی ادامه داد: در سال جاری مراجعه‌کنندگان برای غربالگری ازدواج با توجه به تسهیلات انجام شده، یک‌هزار و 134 مورد داشتیم که زوج‌های ناقل در شش ماه نخست سال 10 مورد بوده است.

وی بیان داشت: آنچه که برای ما نگران‌کننده است و درخواست کمک از همه نهادها در راستای اطلاع‌رسانی برای پیشگیری در این زمینه داریم، بیماری ایدز است که تاکنون در شهرستان جیرفت 23 مورد مثبت داشتیم و 9 مورد آن با آغاز بیماری دارو دریافت می‌کنند.

مشایخی عنوان داشت: در زمینه بهداشت تنظیم خانواده 3.5 درصد افزایش مراقبت مادران را در شهرستان جیرفت داریم و حساسیت در این راستا بیشتر شده و به بهورزان هم توصیه داریم که در راستای مراقبت مادران باردار تلاش بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش 61 درصدی زایمان‌های طبیعی طی یک سال جاری در جیرفت افزود: طی شش ماه نخست سال جاری با مراقبت‌های صورت گرفته مرگ نوزادان دو مورد و فوت نوزاد نارس به پنج مورد رسیده است که این نتایج دستاورد مساعدت‌های وزارتخانه و تلاش همکاران بوده است.

انتهای پیام/80002/ب30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار