امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11366
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»،‌ «فیلیپ هاموند» وزیر دفاع انگلیس اخباری درباره اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»،‌ «فیلیپ هاموند» وزیر دفاع انگلیس اخباری درباره اقدام نیروهای این کشور در بازداشت 80 تا 90 افغان در محلی موسوم به «کمپ باستیون» را تائید کرد.

هاموند در عین حال مدعی شد که آزادی این افراد می‌توانست خطری برای نیروهای انگلیسی باشد. وی همچنین گفت که نمی‌توان این افراد را به مقامات افغانستان تحویل داد چرا که امکان دارد با آنها بدرفتاری شود.

وکلای آشنا به پرونده، وجود چنین بازداشتگاهی را با زندان گوانتاناموی ارتش آمریکا مقایسه می‌کنند و از دادگاه عالی انگلستان خواستند هرچه سریع‌تر این افراد را آزاد کنند.

«روزا کارلینگ» یکی از وکلای این پرونده گفت: «موکل ما از آگوست 2012 در کمپ باستیون نگه داشته شده‌ است. وی به هیچ جرمی متهم نشده است و امکان ارتباط با وکیل هم نداشته تا بتواند مشاوره بگیرد.»

با این حال وزارت دفاع انگلیس اعلام کرده که وجود این بازداشتگاه در افغانستان کاملا قانونی و تحت تعهدات سازمان ملل است.

پایگاه نظامی باستیون در استان هلمند قرار دارد و بزرگترین پایگاه نیروهای ارتش انگلیس در این کشور و میزبان بیش از 30 هزار افسر و سرباز است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها