امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11367
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 155
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سفارت سودان در واشنگتن در بیانیه‌ای اظهارات اخیر جان کری، وزیر خارجه آمریکا در توصیف درگیری نیروهای ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سفارت سودان در واشنگتن در بیانیه‌ای اظهارات اخیر جان کری، وزیر خارجه آمریکا در توصیف درگیری نیروهای مسلح سودان با شورشیان در کردفان جنوبی و نیل آبی به جنگ دینی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اظهارات کری مستبدانه و گمراه کننده و با هدف اعمال فشار بیشتر بر دولت سودان صورت گرفته است.

سفارت سودان تاکید کرد: اسلام هیچ گاه باعث اختلاف و یا درگیری در سودان نبوده است و هیچ طرفی در سودان و حتی رهبران شورشیان از وجود جنگ دینی بر سودان سخن نمی‌گویند.

این بیانیه افزود: رویکرد جان کری، از سوی دولت سودان قابل قبول نیست و این در حالی است که انتظار می‌رفت آقای کری برای پایان دادن به تنش‌های کنونی در جنوب سودان وارد عمل شود.

سفارت سودان تاکید کرد: دولت خارطوم با شورشیان و نه با مردم مبارزه می‌کند و دولت به حمایت از شهروندان که مهمترین تکلیف خود می‌داند ادامه می‌دهد، علاوه بر اینکه در جستجوی راه حل مسالمت آمیز برای پایان دادن به درگیری‌ها از طریق مذاکره نیز خواهد بود.

سفارت سودان تاکید کرد: اگر واشنگتن مایل به کمک کردن به مردم کردفان جنوبی و نیل آبی است این امر از طریق جنگ با دولت سودان محقق نمی‌شود.

در پایان این بیانیه آمده است: دولت سودان برای دستیابی به صلح تلاش می‌کند اما این شورشیان بودند که در مذاکرات اخیر در آدیس آبابا سطح مطالبات خود را بالا بردند و به جای حل قضیه کردفان جنوبی به دنبال تغییر حاکمیت بودند.

دولت آمریکا خارطوم را به جنگ با ساکنان مسیحی منطقه جنوب سودان متهم می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها